Kreator Budownictwa Roku
Gala 2014

Kreator Budownictwa Roku 2014


Relacja z gali Kreator Budownictwa Roku 2014

Wyróżnieni tytułem w 2014 roku

Potrafimy z Polski zrobić piękny kraj, a "Kreator Budownictwa" ma za zadanie inspirować niezależnie od branży - mówił przewodniczący Rady Nadzorczej wydawnictwa PIIB prof. Zbigniew Grabowski, otwierając piątkową galę rozdania nagród "Kreator Budownictwa".

 

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa przyznało tytuł "Kreatora Budownictwa" firmom i osobom, których działalność przyczynia się do rozwoju budownictwa w Polsce. Firmy i ich przedstawiciele zostali nagrodzeni m.in. za dotacje z UE, czy wprowadzanie nowatorskich rozwiązań technologicznych kreujących rynek budowlany.

 

"Chcemy promować w środowisku i poza środowiskiem tych, którzy przyczyniają się do tego, że nasze budownictwo jest coraz lepsze, coraz sprawniejsze i obyśmy tylko mieli odpowiednie środki - potrafimy zrobić z Polski piękny kraj" - powiedział Grabowski.

 

W tym roku tytułem "Kreatora Budownictwa" nagrodzono 19 firm: Alstal, Ove Arup & Partners, Austrotherm, Cemex Polska, Centrum Promocji Jakości Stali, DND Project, GMV Polska, Autorski Park Technologiczny (Iniekcja Krystaliczna), Instytut Techniki Budowlanej, Matbet, Mostostal Warszawa, NDI, Prochem, Pruszyński, Trasko-Inwest, Capricorn, Echo Investment, Kuryłowicz & Associates i Baukrane.

 

Wyróżnione firmy uczestniczą w różnych etapach przygotowania inwestycji, od badań i doradztwa przez projektowanie, produkcję i dystrybucję po wykonawstwo obiektów.

 

Na przykład nagrodzona firma Mostostal Warszawa zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji, m.in. Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach w Toruniu. NDI to spółka dewelopersko-realizacyjna, odpowiedzialna za realizacje projektów, takich jak budowa północnego odcinka Autostrady A1 z Gdańska do Torunia, czy rewitalizacja centrum Sopotu. Z kolei Pruszyński to lider polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych. Wyróżniony Matbet specjalizuje się w produkcji wyrobów betonowych i żelbetowych; kręgów i rur betonowych, czy studzienek kanalizacyjnych. Natomiast Instytut Techniki Budowlanej - również uhonorowany tytułem "Kreatora Budownictwa" - jest największą jednostką badawczą w dziedzinie budownictwa w Polsce i jedną z największych w Unii Europejskiej.

 

Nagrodzone zostały również poszczególne osoby odpowiedzialne za sukces firm budowlanych: Jacek Dziatkowski z DND Project, Magdalena Piotrowska z Centrum Promocji Jakości Stali, Andrzej Sitko z Ove Arup and Partners, Anna Śpiewak z Austrotherm, Rafał Gajewski z Cemex Polska, Maciej Nawrot z Autorskiego Parku Technologicznego, Krzysztof Pruszyński z firmy Pruszyński, Tomasz Banaszyk z firmy Matbet, Jose Angel Andres Lopez z Mostostalu Warszawa, Jerzy Gajewski z firmy NDI, Daniel Pawłowski z firmy Baukrane, Maciej Dobrowolski z Capricorn, Maria Saloni-Sadowska i Marcin Goncikowski z Kuryłowicz & Associates oraz Michał Wójtowicz z Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Tytuły "Kreator Budownictwa Roku" są przyznawane od 2012 roku za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej.


(źródło: Centrum Prasowe PAP)

LAUREACI
2014
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA