Kreator
Budownictwa Roku

— 2014 —

Daniel Pawłowski

prezes zarządu BAUKRANE Sp. z o.o.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2014 otrzymała również firma

Baukrane Sp. z o.o.

Z firmą Baukrane Sp. z o.o. związany od 2011 roku. Od 2012 pełniący funkcję prezesa zarządu. Praca jest dla niego pasją. Mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie, wiedzę i kompetencje niezbędne w zarządzaniu firmą. Prywatnie miłośnik piłki nożnej i wędkarstwa. Aktywnie wspiera rozwój sportu szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Nowoczesny sprzęt, czy dbałość o jakość? Co jest dla Pana priorytetem w budowaniu polityki firmy?
Stawiamy na jakość i solidność, ale nie tylko. W zależności od potrzeb klienta, oferujemy własny transport wynajmowanego sprzętu, jak również montaż na placu budowy. Tak kompleksowa i rozbudowana oferta jest głównym czynnikiem i odpowiedzią na pytanie, dlaczego klienci chętnie wybierają Baukrane. Firma jest bowiem w stanie zapewnić klientom optymalizację, zarówno kosztów, jak i czasu.
 

Czy kieruje Pan ofertę do jednorodnej grupy klientów? Czy też każdy z nabywców stanowi oddzielny segment rynku ze względu na swoje potrzeby i wymagania?
Z naszej oferty dzierżawy korzystają m.in. firmy deweloperskie. Docieramy również do licznego grona firm budowlanych – zarówno małych, jak i dużych. Reasumując, swoją ofertę kierujemy zarówno do profesjonalnych firm budowlanych, jak i osób prywatnych.
Przekrój segmentu odbiorców jest więc szeroki i zróżnicowany, a lista naszych stałych klientów wciąż wzrasta, co świadczy nie tylko o rozwoju firmy, ale także wskazuje, że stawiamy przede wszystkim na jakość w obsłudze klienta i świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie.Pana firma zrealizowała inwestycje, spełniając oczekiwania wymagających inwestorów. Które według Pana były najbardziej kluczowe?
Możemy pochwalić się udziałem oferowanego sprzętu przy realizacji dużych inwestycji, jak: biurowiec Olivia Business Centre w Gdańsku, rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Ziaja w Kolbudach, czy budowa biogazowni w Kisielicach. Nasz sprzęt wykorzystujemy na wszystkich inwestycjach mieszkaniowych i biurowych firmy deweloperskiej Euro Styl. Z inwestycji mieszkaniowych mogę wymienić m.in. Futura Apartamenty, Amareno, Osiedle Morskie, Nawigator, Apartamenty Conrada, Młody Pruszcz. W zakresie inwestycji biurowych to: BPH Office Park, Opera Office, obecnie gdyński Tensor czy olsztyński Centaurus.
Jednym z naszych kluczowych klientów jest także Grupa Inwestycyjna Hossa, z którą współpracujemy przy budowie m.in. osiedla Sokółka Zielenisz, Garnizon.
Z firmą tą zrealizowaliśmy już takie inwestycje, jak m.in. Wiczlino Ogród w Gdyni, Fort Forest i Wiszące Ogrody w Gdańsku. Z kolei firma deweloperska Ekolan wykorzystywała nasz sprzęt do budowy m.in. Osiedla Pogodnego w Gdańsku, czy obecnie do budowy gdyńskiego biurowca Enter. Spore grono naszych stałych klientów to także generalni wykonawcy. Przy inwestycjach drogowo-mostowych wsparliśmy naszym sprzętem m.in. firmę Skanska. Z firmą GRANIT wspólnie obsługujemy między innymi inwestycje firmy deweloperskiej ROBYG. Warto jednak wymienić również takie firmy jak: Usługi Budowlane Andrzej Górlikowski, Zakład Robót Ogólnobudowlanych REPIŃSKI, EMI Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe, Usługi Budowlane Bell-Dom Piotr Belgrau, Usługi Remontowo-Budowlane Franciszek oraz Przedsiębiorstwo Budowalne Mariusz Filipowicz.
Z naszej oferty korzystają także instytucje państwowe, np. ZDiZ Gdynia, wykorzystując m.in. nasze ogrodzenia do imprez masowych. Jednym z bardziej prestiżowych zleceń było dostarczenie ogrodzeń na Red Bull Air Race w Gdyni. Jaki jest czynnik wyróżniający ofertę Pana firmy? Czy wykreował Pan przewagę konkurencyjną tylko ze względu na jakość?
Wychodząc naprzeciw naszym klientom, w przeciwieństwie do większości firm konkurencyjnych, nie narzucamy minimalnego okresu dzierżawy. Wypożyczamy sprzęt nawet na kilka dni, natomiast nasza współpraca ze stałymi klientami opiera się na kilkuletnich kontraktach. Staramy się dostosować naszą ofertę do wymagań rynkowych i potrzeb klientów. Dysponujemy rozbudowanym zapleczem magazynowym oraz flotą transportową, która pozwala na bezproblemowy odbiór sprzętu nawet tego samego dnia. Wszystko jednak zależy od liczby wynajmowanego sprzętu i jego rodzaju. Dostępność maszyn jest również uzależniona od sezonowości. W okresie wiosenno-letnim wzrasta zapotrzebowanie na większość asortymentu z naszej oferty. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszym magazynie system pracy zmianowej.
 Rozwój Baukrane stwarza nowe możliwości. Czy firma rozważa rozszerzenie działalności o nowe rynki, wzmacniając tym samym pozycję w kraju?
Faktycznie, rosnące zapotrzebowanie na wynajem naszego sprzętu sprawia, że nasza aktywność i pozycja w branży wynajmu jest coraz większa. Działamy głównie na terenie północnej części kraju: w województwie pomorskim, części województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, ale nie wykluczamy możliwości rozszerzenia naszego zasięgu działania. W najbliższym czasie z jednym z naszych kluczowych klientów wchodzimy na rynek warszawski.

Ważnym elementem działalności Pana firmy jest także wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych i charytatywnych.
Wspieramy różne inicjatywy prospołeczne. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się przeprowadzić wiele działań integrujących lokalną społeczność, promujących bezpieczeństwo, a w szczególności rozwijających talenty sportowe. Pamiętamy również o zwierzętach. Gdańskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt „Promyk” przekazaliśmy na bardzo preferencyjnych warunkach ogrodzenia do wybiegu dla psów.

Baukrane Sp. z o.o. kompleksowo obsługuje klientów w zakresie wynajmu i sprzedaży sprzętu budowlanego od 2008 r. Stały rozwój, powiększanie i unowocześnianie parku maszynowego to podstawowe argumenty przesądzające o tym, że firma jest w stanie sprostać życzeniom najbardziej wymagających klientów, zapewniając szerokie zaplecze sprzętowe niezbędne do realizacji zróżnicowanych projektów budowlanych.
 

Baukrane kompleksowo obsługuje budowy, oferując:

  • żurawie dolno- i górno obrotowe – Baukrane jest tam, gdzie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt dźwigowy do realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych i inżynieryjnych
  • wynajem, sprzedaż oraz doradztwo w zakresie szalunków ściennych i stropowych niezależnie od charakteru i rozmiaru inwestycji budowlanej
  • systemowe ogrodzenia budowlane, które są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego, estetycznego i skutecznego wydzielenia terenu
  • kontenery w dowolnych konfiguracjach, o dowolnych parametrach, przygotowywane indywidualnie zgodnie z zapytaniem, stanowiące zaplecza budowy, lub zgodnie z innymi wymogami klientów; oferta obejmuje zarówno wynajem, jak i sprzedaż
  • szeroką gamę elektronarzędzi

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2014

otrzymała również firma


 

Baukrane Sp. z o.o.

ul. Jana Keplera 36

80-299 Gdańsk

tel. 58 345 11 44

www.baukrane.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA