Kreator Budownictwa Roku
Gala 2021

Kreator Budownictwa Roku 2021


Laureaci projektu Kreator Budownictwa Roku 2021

Poznaliśmy Laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2021

Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa Roku 2021. Podczas finałowej gali już po raz jedenasty wyróżniliśmy osoby, firmy oraz produkty i inwestycje kreujące rynek budowlany.
Tegoroczną uroczystość otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
– Jako gospodarz tego miejsca bardzo się cieszę, że tegoroczna gala odbywa się właśnie w nowej siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – mówił prof. Zbigniew Kledyński. – Zaproszenie sformułowałem dwa lata temu podczas finałowej gali w Łazienkach Królewskich, jednak pandemia sprawiła, że w ubiegłym roku łączyliśmy się zdalnie. Tym bardziej cieszy fakt, że mogę gościć Państwa dziś tu na miejscu. Siedziba Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa jest dla Państwa otwarta, serdecznie zapraszam do odwiedzin każdego dnia, tak abyśmy mogli nawiązać dobre kontakty.
Następnie prezes Kledyński przypomniał, że Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – które jest organizatorem wydarzenia – towarzyszy Izbie już blisko 20 lat.
– Miesięcznik „Inżynier Budownictwa” w grudniu będzie obchodził jubileusz 200. wydania. Zespół redakcyjny, przygotowując w każdym z numerów porcję wiedzy na temat technologii, wyrobów, zyskuje wiedzę o laureatach, tych, którzy są godni wyróżnienia – powiedział podczas przemówienia prof. Kledyński. – I właśnie dziś spotykamy się, by Państwa uhonorować certyfikatami Kreator Budownictwa Roku.
Bartłomiej Stecki, zastępca dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, odczytał list Piotra Uścińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii:
 „Szczerze gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom tytułu Kreator Budownictwa Roku 2021, jak również organizatorom tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Od lat już tytuł Kreatora Budownictwa stanowi potwierdzenie najwyższej klasy przedsiębiorczości i kreatywności stawianej innym za wzór do naśladowania. To między innymi dzięki takim osobom i firmom, jak Laureaci dzisiejszej Gali, branża budowlana wyszła obronną ręką z najcięższego okresu pandemii. Ta trudna sytuacja uświadomiła wszystkim, że inwestycje we własny rozwój i innowacyjność technologii są często jedyną szansą na dostosowanie się do rzeczywistości zmieniającej się niekiedy w nieprzewidywalny sposób.”
W dalszej części uroczystości Justyna Niedźwiecka, rzecznik prasowy GUNB,  odczytała list  Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:
„Stale zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że praca na rzecz budownictwa jest coraz bardziej innowacyjna, przemyślana, odkrywcza, a co za tym idzie coraz bardziej wymagająca. Istotnym zatem jest, aby w takich warunkach zachować właściwą postawę w stosunku do klientów i partnerów na rynku budowlanym. Idea projektu Kreator Budownictwa Roku jest adresowana do tych, którzy potrafią działać na rynku budowlanym w sposób godny naśladowania. Nagroda natomiast stanowi trofeum świadczące o tym, że Laureat wyróżnia się przedsiębiorczością, kreatywnością, świeżym spojrzeniem, pomysłowością i pozytywnym wpływem na branżę. Oferowane przez niego produkty czy inwestycje cieszą się popularnością i uznaniem na rynku”.
Następnie organizator – Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.  uhonorował 54 laureatów prestiżowym tytułem Kreator Budownictwa Roku 2021. W 11. edycji wyróżniono: 18 osób, 18 firm, jak również 18 produktów i inwestycji, wyróżniających się w branży budowlanej.
Podsumowania uroczystości dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.
– Dotychczas nagradzaliśmy osoby i firmy, a od poprzedniej, jubileuszowej edycji wyróżniamy także produkty, które wyznaczają najnowsze trendy, jak również inwestycje zmieniające otaczający nas świat – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska, prezes WPIIB. – Nasi laureaci to osoby ambitne, kreatywne i niezwykle zaangażowane w rozwój firmy i jej pracowników. Swoimi inicjatywami wnoszą wkład w rozwój polskiego, ale i światowego budownictwa. Tegorocznym laureatom raz jeszcze serdecznie gratuluję, a Państwa już dziś zapraszam na kolejną 12. edycję projektu Kreator Budownictwa Roku.

Uroczystą galę wręczenia Certyfikatów Kreator Budownictwa Roku 2021 prowadziła Odeta Moro, znana dziennikarka i prezenterka radiowa oraz telewizyjna.
Od początku projekt odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Tegoroczne wydarzenie  zostało objęte patronatem  honorowym  przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.  
Patronem medialnym wydarzenia jest dziennik „Rzeczpospolita”, w którym w dniu finałowym projektu ukazał się czterostronicowy dodatek prezentujący laureatów Kreator Budownictwa Roku 2021.
Tegorocznym Partnerem Projektu jest biuro podróży Premio Travel, które jest fundatorem 3 dwuosobowych wycieczek do Turcji.
Partner biznesowy tegorocznej edycji – Pieniny Spa Resort również przygotował niespodzianki dla tegorocznych laureatów – 2 podwójne vouchery, które są zaproszeniem do weekendowego pobytu w Hotelu Szczawnica Park Resort & Spa.
Organizatorem projektu Kreator Budownictwa Roku jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.

Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom
LAUREACI
2021
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA