Kreator Budownictwa Roku
Gala 2017

Kreator Budownictwa Roku 2017


VII edycja projektu i nowi laureaci

Gala Kreator Budownictwa Roku 2017 za nami

W czwartek, 23 listopada w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się Gala Kreator Budownictwa Roku 2017.

Kreator Budownictwa Roku to tytuł, który nadawany jest osobom i firmom wyróżniającym się kreatywnością i pasją tworzenia. Swoimi działaniami laureaci wpływają na zmianę rzeczywistości budowlanej, przyczyniają się do rozwoju rynku, tworzenia trendów w budownictwie, a także mogą stanowić wzór etycznego funkcjonowania.
Organizator projektu – Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – w 2011 roku po raz pierwszy nadał tytuły Kreator Budownictwa Roku i od tamtej pory co roku wyłania laureatów – osoby jak również firmy. Wydawnictwo tytułem Kreator Budownictwa Roku promuje dobre praktyki i etyczne zachowania motywując do dalszych wyjątkowych inicjatyw.

Dzisiejszą Galę otworzył Andrzej Roch Dobrucki, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, mówiąc m.in.:  "Podstawową rzeczą, na której my się znamy i która nam dobrze wychodzi jest budowanie. Chciałem dziś z góry powiedzieć, że bardzo chcemy uczestniczyć we wszystkich projektach unijnych, chcemy utrzymać dobry rytm koniunktury budowlano-montażowej oraz chcemy, żeby to, co robimy, służyło przez długie lata obywatelom Polski".

Następnie Roman Sobczak – Naczelnik Wydziału Przepisów Techniczno-Budowlanych i Wyrobów Budowlanych z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odczytał list od Tomasza Żuchowskiego z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Sekretarz stanu zwrócił w nim uwagę, m.in. na innowacyjnosć w budownictwie, a także stwierdził: "Nowe trendy i oczekiwania zmuszają producentów materiałów budowlanych, a także architektów i konstruktorów do szukania innowacyjnych rozwiązań. Polskie wyroby, a także nowoczesne rozwiązania techniczne cieszą się dużym zainteresowaniem w kraju i poza granicami. Tym bardziej doceniam Państwa działalność mającą na celu wprowadzenie nowych technologii i rozwiązań. W ten sposób kształtują Państwo kierunek rozwoju budownictwa w Polsce".

Certyfikaty laureatom tegorocznej edycji projektu Kreator Budownictwa Roku 2017 były wręczane przez Prezesa Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – Andrzeja Rocha Dobruckiego i Prezesa zarządu Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – Jaromira Kuśmidra.

Podsumowania gali dokonał profesor Zbigniew Grabowski, prezes honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Pogratulował laureatom i powiedział m.in.: "Bez inżynierów budownictwa i techników budownictwa to budownictwo byłoby bardzo piękne, ale tylko w sferze projektów, a przecież trzeba je jeszcze zrealizować. W związku z tym życzę Państwu dalszych sukcesów w realizacji tych projektów, które powstają w Polsce i za granicą".

W uroczystości nadania tytułów udział wzięli również goście honorowi: Roman Sobczak – Naczelnik Wydziału Przepisów Techniczno-Budowlanych i Wyrobów Budowlanych z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Anita Oleksiak – pełniąca obowiązki Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Andrzej Roch Dobrucki – Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Zbigniew Grabowski – Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, przewodniczący Rady Nadzorczej Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiktor Piwkowski – Sekretarz generalny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, członek Rady Nadzorczej Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Marek Walicki – Dyrektor Krajowego Biura Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, wiceprzewodniczący Rady Programowej miesięcznika Inżynier Budownictwa, Andrzej Krop – Dyrektor zarządzający firmy Vestel, Jaromir Kuśmider – Prezes zarządu Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o., organizator projektu Kreator Budownictwa Roku.

Galę poprowadziła Marta Żmuda Trzebiatowska, a atmosferę muzycznie wzbogacił zespół Black Hats.

 


Patron projektu


Partner projektu

fot. Radosław Nawrocki
LAUREACI
2017
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA