Kreator
Budownictwa Roku

— 2014 —

TRASKO INWEST Sp. z o.o.

al. Wolności 13, 63-500 Ostrzeszów, tel. 62 732 20 00
www.trasko.pl


Trasko-Inwest Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w generalnym wykonawstwie obiektów w sektorze budownictwa ogólnego i przemysłowego, działająca na polskim i zagranicznym rynku od ponad 15 lat.

 

Przez cały czas obecności na rynku usług budowlanych spółka stara się sprostać rosnącym  wymaganiom klientów, których zadowolenie jest końcowym kryterium oceny działania firmy. Celem Trasko-Inwest była i jest satysfakcja odbiorcy z usług wykonanych na najwyższym poziomie, w możliwie najkrótszym czasie. Firma konkuruje z przedsiębiorstwami mającymi silne zaplecze koncernów zagranicznych, bo nieustannie się rozwija i podnosi jakość świadczonych usług. Trasko-Inwest stawia na nieustanny rozwój infrastruktury i kadry pracowniczej, ponieważ one stanowią o konkurencyjności spółki na rynku usług budowlanych.
W marcu 2009 r. spółka wprowadziła się do własnego biurowca najlepszej wizytówki firmy przy al. Wolności 13 w Ostrzeszowie.
Trasko-Inwest ma na swoim koncie bardzo wiele inwestycji w Polsce, Rosji, Chorwacji, na Ukrainie, Białorusi i na Węgrzech. Współpracuje z takimi partnerami jak: Auchan, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Jeronimo Martins, Winiary/Nestle, Sano, Classen, Polska Grupa Farmaceutyczna, Black Red White, DHL, Feniks, Saller, Panattoni, LG Display, Decathlon, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Firma uczestniczy w strategicznych polskich inwestycjach. Spółka jest głównym wykonawcą stalowych obiektów kubaturowych na budowie Gazoportu w Świnoujściu, a obejmującej m.in. budowę portu zewnętrznego, budowę nabrzeży oraz budowę terminalu LNG wraz z siecią przyłączeniową. Największym obiektem stawianym w Rosji (i w ogóle jaki dotychczas firma zrealizowała) jest centrum logistyczne w miejscowości Kriokszyno w okręgu moskiewskim dla spółki Feniks-K.

 

Trasko-Inwest jest członkiem Krajowej Izby Budownictwa i znajduje się na „Liście 500” największych polskich przedsiębiorstw – wg „Rzeczpospolitej” i „Polityki” – oraz w czołówce rankingu firm budowlanych "The Book of lists" przeprowadzonym przez Warsaw Business Journal. Potwierdzeniem rzetelności są też liczne wyróżnienia – Rubinowy Hit 2013, Jakość Roku 2012, Orły Polskiego Budownictwa 2011, Najwyższa Jakość w Budownictwie 2011, Przedsiębiorstwo Fair Play 2010, Teraz Polska 2009, Solidna Firma 2008, Diament Forbsa 2008 i wiele innych.

 

Realizowane etapami zadanie rozpoczęto w lutym 2005 r. i stopniowo dobudowywano dalsze segmenty. Dotychczas firma oddała ponad 320 tys. m2 powierzchni pod dachem, co stanowi ponad 400 tys. m2 powierzchni użytkowej. Aby z sukcesem kompleksowo realizować inwestycje, Trasko-Inwest dużą wagę przywiązuje do rozwoju technologii i metodologii pracy. Polega to na stosowaniu efektywnych, nowoczesnych metod prowadzenia projektów, używaniu sprawdzonych wyrobów oraz współpracy z dostawcami i podwykonawcami wybranymi w drodze starannej selekcji. Trasko-Inwest dokonuje analizy jakości usług na każdym etapie realizacji inwestycji, prowadząc stały monitoring wybudowanych obiektów pod kątem jakości i przydatności eksploatacyjnej. Schemat organizacyjny firmy pozwala na sprawny obieg informacji, co wpływa na elastyczność działania i szybkie podejmowanie decyzji.
W przypadku zwiększenia zakresu prac czy zmian projektu, spółka natychmiast reaguje na wszelkie życzenia klienta. Firma, będąc pewna swojej jakości, oferuje bezpłatne przeglądy serwisowe nie bojąc się kosztów konserwacji. Gwarantuje serwis w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia. Opieka nad obiektem nie kończy się wraz z upływem okresu gwarancyjnego. Aby w pełni spełnić wymagania klienta, Trasko-Inwest ma szczegółowo opracowany schemat realizacji, który pozwala na jak najszybsze i jak najsprawniejsze wykonanie kontraktu Trasko-Inwest zatrudnia menedżerów zajmujących się kontaktami z klientami od momentu podjęcia przez nich zamierzenia inwestycyjnego do chwili rozpoczęcia eksploatacji, obiektu. Firma ma własne biuro projektowe, w którym najbardziej wykwalifikowani fachowcy z dziedziny inżynierii rysują plany obiektu. Po opracowaniu planów przychodzi czas na pracę w terenie zaczynając od skompletowania wymaganych przez prawo dokumentów aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Powstaje realny budynek, tworzony z najwyższej jakości materiałów budowlanych, przez najlepszych fachowców, pod okiem czujnych kierowników budów.
Firmie pomagają także zaufani i rzetelni podwykonawcy. Wszystko, żeby zdążyć, a najlepiej wyprzedzić co często się udaje termin zakończenia prac. Mimo ogromnego tempa zawsze udaje się zbudować w pełni funkcjonalny budynek zgodny z oczekiwaniami klienta, którego zadowolenie jest dla spółki najlepszą nagrodą za dobrze wykonaną pracę.

Projekt i wykonanie EVIONICA