Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

Sita Bauelemente GmbH

 

ul. Rydlówka 20, 30-363 Kraków, tel. 12 345 70 00
www.sita-bauelemente.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Piotr Stryjak, menadżer przedstawicielstwa Sita Bauelemente GmbH

 

Sita Bauelemente GmbH to jeden z największych w Europie producentów systemowych rozwiązań do odwadniania i wentylacji dachów płaskich. Oferowane produkty spełniają wymagania obowiązujących norm i przepisów, jak również charakteryzują się najwyższą jakością, trwałością i łatwością montażu.  

 

Nowa jakość w odwadnianiu dachów płaskich

Firma powstała w 1976 roku i do dnia dzisiejszego pozostała spółką rodzinną. Została założona przez Karla Heinza Gehlsena w Niemczech jako odpowiedź na duże zapotrzebowanie rynku na produkty do odwodnienia i izolacji dachów płaskich. Był to czas rozwoju dachów płaskich, w tym stropodachów zielonych, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają wysokiej jakości wyrobów.

Rozwój poszczególnych produktów, poszerzenie asortymentu z zachowaniem możliwości łączenia elementów w jeden zestaw to efekt ponad 40-letniego doświadczenia. Od początku istnienia duży nacisk kładziono na nowoczesne technologie, wykorzystywane do produkcji elementów oraz ciągły rozwój działu technicznego odpowiedzialnego za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.
Dzięki temu wpusty Sita są dziś synonimem nowoczesnego podejścia w branży odwodnień dachowych.
Sita Bauelemente słynie z tego, że nie powiela rozwiązań istniejących na rynku, a dział rozwoju – korzystając z bogatego know-how – wdraża nowe i udoskonala istniejące produkty.


Nasze rozwiązania nie tylko spełniają wymagania norm i krajowych przepisów techniczno-budowlanych dla każdej klasy obiektu, ale również dopasowane są do zróżnicowanych warunków zabudowy, co jest szczególnie istotne dla budynków o nowoczesnej architekturze. Dla każdej połaci dachowej, zarówno małej, jak i dużej, potrafimy znaleźć kompleksowe rozwiązanie. Modelowym przykładem może być np. wpust SitaTurbo o najwyższej klasie odporności ogniowej A1, który przy spiętrzeniu 7 cm słupa wody osiąga wydajność 24,9 l/s, co pozwala na bezpieczny odbiór wody z połaci dachowej o powierzchni 800 m2. Dodatkowo jest to wpust z odejściem bocznym, który nie wymaga wykonywania przebić przez dach. Dzięki temu nie osłabiamy właściwości termicznych połaci dachowej i nie kierujemy orurowania do wnętrza. Ten wpust posiada także doposażenie w postaci dedykowanego korpusu termoizolacyjnego o bardzo niskim współczynniku lambda, wynoszącym 0,027 W/mK. Mimo że jest to element dodatkowy, to dedykowane korpusy termoizolacyjne naszych wpustów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że przy stale rosnących wymaganiach izolacyjności cieplnej i innych związanych z oszczędnością energii, ograniczenie strat ciepła będzie odgrywało coraz większą rolę i w tym kierunku rozwijała się strategia marki Sita.

Poza wpustami dachowymi, w naszej ofercie są również wyroby do wentylacji połaci dachowych lub pionów kanalizacyjnych. Tak jak w przypadku wpustów, są to elementy, których kołnierze przyłączeniowe są fabrycznie wbudowane w korpus, a więc stanowią nierozłączoną część produktu. Dzięki temu uzyskujemy całkowitą szczelność łączenia po wbudowaniu w połać dachową.

Sita Bauelemente jest czołowym dostawcą systemów odwadniania dachów płaskich na niemieckim rynku. Poza rodzimym rynkiem, firma posiada oficjalne przedstawicielstwa w kilku krajach UE oraz w Turcji i w Rosji. Na mapie zasięgu firmy znajduje się obecnie ponad 30 krajów. Należy pamiętać, że oprócz różnej specyfiki rynków i indywidualnego podejścia do klienta w poszczególnych krajach, występują różnice w wymaganiach technicznych wyrobów lub przy wprowadzaniu wyrobów do obrotu. Było to przyczyną założenia sieci przedstawicielstw, które w każdym kraju zajmują się nie tylko sprawami formalnymi związanymi z wprowadzaniem produktu do obiegu, wszelką pomocą dla naszych partnerów handlowych, ale również kompleksowym doradztwem technicznym i marketingiem.

W Polsce marka Sita pojawiła się 7 lat temu. Wchodząc na rynek, zdawaliśmy sobie sprawę z obecnej na nim konkurencji. Wiedzieliśmy także, że najważniejszy będzie bezpośredni kontakt z klientem. W związku z tym przeprowadziliśmy i w dalszym ciągu systematycznie przeprowadzamy szkolenia dla naszych dystrybutorów, którzy docierają na place budowy i do wykonawców. Z kolei do biura przedstawicielstwa w Krakowie kierowane są wszelkie zapytania i opracowania projektowe. Dzięki kompleksowej obsłudze wszystkich uczestników przedsięwzięcia budowlanego przekonaliśmy klientów do nowej marki, co zaowocowało tym, że w tej chwili co piąty montowany wpust odwadniający na rynku dachów płaskich w Polsce pochodzi z fabryki Sita Bauelemente.

Elementy odwadniające Sita znalazły zastosowanie w wielu znanych projektach, takich jak:
■ blok gazowo-parowy, Płock
■ zakłady Nitroerg, Krupski Młyn
■ Elektrownia Kozienice, Świerże Górne
■ Elektrownia Opole, Opole
■ Hydropolis, Wrocław
■ Hotel OVO by Hilton Wrocław
■ stacje paliw ORLEN na terenie całej Polski
■ Merkury Market – markety budowlane, na terenie całej Polski
■ zakład produkcyjny FROSTA, Bydgoszcz
■ Silesia City Center Katowice
■ kompleks budynków Sejmu RP, Warszawa.

Oczywiście nasze produkty znajdują się również na wielu prestiżowych realizacjach budynków mieszkalnych, takich jak:
■ apartamenty Brabank w Gdańsku, które otrzymały nagrodę Budowa Roku 2016
■ kompleks Fabryka Czekolady w Krakowie
■ Wiśniowe Wzgórze w Gliwicach, nowoczesny kompleks budynków mieszkalnych, również wyróżniony w konkursie Budowa Roku 2016
■ osiedle Park Moniuszki w Mysłowicach
■ kompleks mieszkaniowy Atal Towers we Wrocławiu
■ kompleks mieszkaniowy Bagry Park w Krakowie.

 

5 powodów, aby wybrać markę Sita:
■    Specjalizacja – to my tworzymy odwodnienia.
■    Ekspert – kompetencje
i kreatywność od 1976 r.
■    Partner – pomoc na każdym etapie inwestycji.
■    Jakość – sprawdzona i certyfikowana.
■    Serwis – szybki, pewny, punktualny.

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również Piotr Stryjak, menadżer przedstawicielstwa Sita Bauelemente GmbH 

Projekt i wykonanie EVIONICA