Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

BAUKRANE BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Sp.k.


ul. Jana Keplera 36, 80-299 Gdańsk, tel. 58 345 11 77, 510 345 555
www.baukrane.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Daniel Pawłowski, prezes zarządu BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.

 

BAUKRANE Budownictwo to firma, która już od 2008 roku kompleksowo obsługuje klientów w zakresie wynajmu i sprzedaży sprzętu budowlanego. Specjalizuje się w systemach szalunkowych, żurawiach górno- i dolnoobrotowych, ogrodzeniach budowlanych oraz w kontenerach. Spółka oferuje również niezawodne wsparcie – doradztwo techniczne i logistyczne. Całościowo obsłuży każdą budowę.

 

Niezawodny partner w budowaniu

Ostatnio dużo się mówi o bezpieczeństwie pracy na budowie. Czy Państwo również zwracają na to uwagę?
Oczywiście. Efektywne i skuteczne zarządzanie każdą budową zależy od wielu czynników, m.in.: od ceny, kompatybilności oferty z wymogami danej budowy, dostępności sprzętu budowlanego oraz od dobrego serwisu. Jednak jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze partnera w tej branży, jest gwarancja bezpieczeństwa pracy na budowie. Odpowiednio dobrane systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy przekładają się bowiem na większą wydajność pracowników. Dlatego BAUKRANE posiada produkty renomowanych firm, które dostarczają rozwiązania BHP najwyższej jakości. Są to m.in.: systemy zabezpieczeń na krawędziach budynków, otworów technologicznych, pomosty zewnętrzne i rozładunkowe, platformy betoniarskie wraz z systemem drabin oraz schodnie komunikacyjne. Nowoczesne rozwiązania i prostota systemów sprawiają, że wspomniane elementy BHP stanowią doskonałe uzupełnienie systemów szalunkowych ściennych oraz stropowych dostępnych w ofercie. Pilotażowo wprowadzamy również szkolenia z zakresu sytuacji stwarzających ryzyko powstania wypadku, a także poprawnego użytkowania systemów zabezpieczeń.

Oferujecie Państwo szeroki wybór deskowań. Jakiego rodzaju konstrukcje można przy ich użyciu zrealizować?
Możemy zaproponować szalunki ścienne w modułach wysokościowych 150, 270, 300 oraz 330 cm, w szerokościach od 25 do 240 cm przenoszących parcie betonu do 80 kN/m2. Montaż systemów ściennych jest możliwy w dwóch wariantach: ręcznym oraz przy użyciu żurawia, w zależności od szerokości stosowanych płyt roboczych. Takie rozwiązanie pozwala na uniwersalne użytkowanie systemów zarówno w pracach fundamentowych, jak i podczas wykonywania największych gabarytowo elementów konstrukcji prosto- lub krzywoliniowych przy zastosowaniu żurawia wieżowego. Dysponujemy również dwoma grupami systemów stropowych: tradycyjnym dźwigarkowym oraz systemem stropów panelowych. Przy pomocy tradycyjnego systemu można, niezależnie od wysokości, zaszalować każdy kształt. Zaś oferowany system stropów panelowych jest obecnie najbardziej popularnym systemem, który zapewnia szybkość montażu czy demontażu oraz wysoką jakość uzyskanej powierzchni. Doskonale sprawdza się na inwestycjach, na których zakładane jest szybkie tempo prowadzenia prac oraz duża rotacja sprzętu. Należy zaznaczyć, że posiadamy również najnowszy typ oprogramowania, który uwzględniając wszystkie wymagania klienta, pozwala sprawnie zaprojektować obsługę szalunkową, wybierając optymalny zestaw.

BAUKRANE posiada również duży park żurawi wieżowych.
Tak, to prawda. Nasza firma znana jest również z dużego i niezawodnego parku żurawi wieżowych marki Liebherr, która jest liderem na rynku światowym. Charakteryzują się one niezawodnością, najmocniejszą konstrukcją oraz indywidualną możliwością doboru wieży. W naszej ofercie są zarówno najmniejsze jednostki typu 30 EC, jak i większe – 280 EC. Pozwala to wyposażyć w żuraw każdą inwestycję, nawet u najbardziej wymagającego klienta. Przeprowadzamy regularne przeglądy techniczne oraz konserwacje, a dzięki doświadczonemu zespołowi serwisantów mamy pewność, że dostarczamy naszym klientom sprawny i bezpieczny sprzęt.

Czy klienci mogą liczyć na Państwa wsparcie, jeśli chodzi o doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania?
Tak, oczywiście. Już na etapie projektowania czy też kalkulacji kosztów inwestycji kontrahenci mogą się do nas zwracać z zapytaniami. Oferujemy wsparcie naszej doświadczonej kadry technicznej, która proponuje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić nawet kilkanaście procent na koszcie realizacji całej budowy. Z naszymi partnerami jesteśmy aż do momentu oddania obiektu do użytkowania, na bieżąco pomagamy rozwiązywać ewentualne problemy.

Jakie największe trójmiejskie inwestycje Państwo obsługiwali?
Aktualnie jesteśmy na budowach: Olivia Business Centre (Olivia Seven), Wyspa Spichrzów (budowa hotelu) czy Osiedle Spektrum. Sprzęt BAUKRANE obecny jest również na realizacjach większości wiodących deweloperów takich jak Robyg, Budimex, Atal, Invest Komfort, Hossa, Skanska, Euro Styl, Inter System, Karmar czy Inpro.

 

Wywiadu udzielił

PAWEŁ BURZYKOWSKI
dyrektor operacyjny

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również Daniel Pawłowski, prezes zarządu BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.


 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA