Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

ATHENASOFT Sp. z o.o.


ul. Leszczynowa 7, 03-197 Warszawa, tel. 22 594 05 60
www.ath.pl

Za każdym sukcesem, dużym czy małym, stoją ludzie – ich pomysły i sposób, w jaki potrafią wprowadzić je w życie. Athenasoft to owoc współpracy takich właśnie osób. Zaangażowanie oraz pasja w tworzeniu oprogramowania dla budownictwa wciąż towarzyszą firmie, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.
Wyznacznikiem sukcesu Athenasoft jest fakt, że stworzyła program Norma stanowiący od 25 lat najpopularniejsze narzędzie do sporządzania wycen inwestycji w Polsce.
Z oprogramowania firmy korzystają właściwie wszyscy uczestnicy procesu budowlanego: inwestorzy publiczni i komercyjni, małe oraz średnie firmy budowlane, a także generalni wykonawcy i deweloperzy. Do dziś wydano prawie 60 000 licencji programu kosztorysowego Norma, który na drodze do obecnej wersji był wiele razy modyfikowany. Program jest zasilany danymi o aktualnych cenach materiałów, sprzętu, robocizny. Dane te dostarcza baza Intercenbud zawierająca najobszerniejsze zasoby cen i stawek w branży. Kolejna sprawa to katalogi nakładów rzeczowych KNR, bez których trudno sobie wyobrazić kosztorysowanie szczegółowe. W Normie jest ich ok. 400 i wciąż powstają kolejne dla nowych technologii.
Oprócz tworzenia oprogramowania Athenasoft wspiera klientów w zdobywaniu fachowej wiedzy – mogą korzystać ze szkoleń i webinarów, mają do dyspozycji obszerną oraz stale rosnącą bazę wiedzy na www.bzg.pl oraz magazyn branżowy „Buduj z Głową”.Firma od lat współpracuje z uczelniami technicznymi i szkołami o profilu budowlanym oraz pomaga młodym osobom w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2023 otrzymały również produkty Baza cenowa Intercenbud oraz Program kosztorysowy Norma EXPERT

Projekt i wykonanie EVIONICA