Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

Baza cenowa Intercenbud

Baza Intercenbud jest często wykorzystywanym źródłem informacji o cenach materiałów i usług w branży budowlanej. Ten szybko rozwijający się serwis oferuje także rozwiązania ułatwiające pracę kosztorysantom oraz innym uczestnikom rynku budowlanego.
Obserwując szybko zmieniające się ceny w branży i związane z tym wyzwania, jakim muszą sprostać wykonawcy w ramach realizowanych kontraktów, w lutym 2023 r. Intercenbud wprowadził nowe rozwiązanie – wskaźniki waloryzacyjne. Tym samym rynek zyskał proste, intuicyjne i dynamiczne narzędzie zabezpieczające interesy firm oraz umożliwiające im waloryzację kosztów zawartych w kalkulacjach, będących np. załącznikami do zawartych umów na roboty budowlane.  
Sposób działania nowego rozwiązania dotyczącego wskaźników waloryzacyjnych:
•    W bazie cenowej Intercenbud.pl można znaleźć zestawienie procentowych wskaźników zmiany cen czynników RMS do waloryzacji pozycji kosztorysowych. Aby ułatwić korzystanie z tej funkcjonalności, w serwisie dodano nową zakładkę i wyszukiwarkę wskaźników oraz możliwość ich grupowania według branż robót.
•    Wskaźniki waloryzacyjne powiązano z programem kosztorysowym Norma (od wersji 5.14.100) przez nowy mechanizm przeliczania kosztorysów z wykorzystaniem wskaźników Intercenbudu. Znacznie ułatwia to aktualizację kosztorysu, na podstawie którego można określić wysokość waloryzacji wynagrodzenia umownego.
Intercenbud dostarcza użytkownikom nie tylko informacji o cenach, ale także o trendach i prognozach na rynku budowlanym. Dostęp do tych danych pozwala im podejmować świadome, dobrze uzasadnione decyzje biznesowe.


ATHENASOFT Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 7
03-197 Warszawa
tel. 22 594 05 60
www.ath.pl

 

Projekt i wykonanie EVIONICA