Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

Platforma RIB 4.0


Każdy uczestnik rynku budowlanego – inżynier, architekt, kosztorysant, inwestor czy deweloper operuje pewnym zakresem danych oraz narzędzi. RIB 4.0 to wertykalny system ERP umożliwiający pełne połączenie dokumentacji 2D i 3D, procesów przedmiarowania, kosztorysowania, przygotowania harmonogramu oraz realizacji inwestycji. Dedykowane branży budowlanej rozwiązanie pozwala skrócić czas poszukiwania danych, który statystycznie wynosi aż 13% pracy.
RIB 4.0 wspiera firmy budowlane w tworzeniu i utrzymaniu korzystnych relacji z partnerami biznesowymi, monitorując kontrakty oraz wyniki pracy każdego z kontrahentów. Taka skuteczna ocena przyczynia się do poprawy efektywności finansowej realizowanych projektów.
Platforma RIB 4.0 obejmuje całe przedsiębiorstwo w ramach wielozadaniowego i wieloetapowego systemu. Projekt inwestycji przechodzi przez system na każdym etapie pracy, a RIB 4.0 nadzoruje go punkt po punkcie, wykrywając ewentualne nieprawidłowości i wysyłając powiadomienia  o konieczności podjęcia stosownych działań. Łączenie danych 6D BIM w procesach kosztorysowania, przygotowania budżetu i planowania prac to tylko podstawowe możliwości, jakie daje platforma. Obszarów, w których możemy szukać optymalizacji, jest zdecydowanie więcej, wliczając w to zadania związane z kontrolingiem, przygotowywaniem i prowadzeniem przetargów, zarządzaniem procesami zakupów i zaopatrzenia, prowadzeniem współpracy z inwestorem i podwykonawcami, wsparciem organizacji prac na placu budowy oraz wiele innych. Dzięki takim narzędziom jak platforma RIB 4.0 transformacja cyfrowa staje się nową rzeczywistością firm budowlanych, które chcą być liderami rynku.


SOFTWAREONE POLSKA

ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa
tel. 505 799 573
www.softwareone.com/pl-pl

Projekt i wykonanie EVIONICA