Kreator
Budownictwa Roku

— 2022 —

Technologia ThermoFibra

 

 

Innowacyjność technologii ThermoFibra opiera się na zastosowaniu linktruzji, czyli współwytłaczania profilu PVC wokół ciągłych wiązek włókna szklanego. Deceuninck uzyskał w ten sposób doskonałe parametry termoizolacyjności, zwiększył stabilność profilu, znacząco zredukował jego wagę i wyeliminował konieczność stosowania zbrojeń stalowych, a zatem i problem mostków termicznych. W połączeniu ze wzmocnieniem Forthex w ramie ThermoFibra użyta w skrzydle pozwala uzyskać Uf nawet do 0,85 W/(m²K). Technologia znacząco uprościła procesy produkcyjne, zakupowe i logistyczne, a dla użytkownika przekłada się na energooszczędność oraz ograniczenie emisji CO2.
W przypadku tego rozwiązania innowacyjne jest zastosowanie skoncentrowanych wiązek włókna szklanego na całej długości profilu, w miejscach maksymalnie oddalonych od jego środka, co zapewnia najlepsze parametry techniczne (zwłaszcza wytrzymałość). Ponadto pozwala producentowi na odseparowanie włókna szklanego we własnym zakładzie recyklingu w Belgii.
Tym samym profil Elegant ThermoFibra Infinity nadaje się w 100% do recyklingu – całe okno z PVC może być przetworzone w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Zaletą technologii jest też możliwość produkcji sztywniejszych profili pozwalających na realizację projektów o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych (jak ma to miejsce w przypadku standardowych profili wzmacnianych stalą). Przy wysokości złożenia tylko 109 mm i wysokości skrzydła 74 mm można wykonywać skrzydła o maksymalnej wysokości 230 cm, gdyż głębokość profilu wynosi aż 85 mm, a taśmy z włókna szklanego są maksymalnie oddalone od siebie. Tak smukłe profile wpuszczają więcej naturalnego światła do pomieszczeń.

 

DECEUNINCK POLAND Sp. z o.o.

Jasin, ul. Poznańska 34, 62-020 Swarzędz
tel. 61 818 70 00
www.deceuninck.pl

 

Projekt i wykonanie EVIONICA