Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego EMKA Sp. z o.o. Sp. k.

Luborzyca 221, 32-010 Kocmyrzów, tel. 12 387 05 01
www.emka.krakow.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Mariusz Kędzierski, prezes zarządu PBP EMKA Sp. z o.o. Sp. k

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego EMKA jest specjalistyczną firmą budowlaną świadczącą kompleksowe usługi w segmencie budownictwa energetycznego i przemysłowego. Podstawową działalnością firmy są projekty, koncepcje, ekspertyzy, budowa, modernizacje, remonty i rozbiórki kominów przemysłowych oraz innych obiektów wysokich.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Naszą specjalizacją są stale rozwijane nietypowe techniki montażu, szczególnie na dużych wysokościach, elementów wielkogabarytowych, a do tego w miejscach trudno dostępnych lub bardzo krótkich okresach wyłączeń obiektów i instalacji. Używamy do tego zaawansowanego technologicznie sprzętu montażowego, techniki hydraulicznej, podciągania oraz rozmaitych żurawi i wciągników. Pozwala to na podjęcie się przez nas nawet najbardziej nietypowych i ekstremalnie trudnych technicznie zadań. Oprócz stosowania zaawansowanych technologii materiałowych i najnowocześniejszego sprzętu PBP EMKA rozwija własne innowacyjne rozwiązania w zakresie tłumienia drgań obiektów wieżowych.
Firma stawia na jakość, niezawodność i sprawność prowadzenia wszystkich prac przy zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kilka lat temu wdrożyliśmy system zarządzania bezpieczeństwem ISO 18001. Naszym hasłem reklamowym jest „bezpieczeństwo na najwyższym poziomie”, co z determinacją realizujemy, zarówno w zakresie projektowania, jak i wykonawstwa.
Swoje projekty realizujemy zarówno dla firm dominujących w branży energetycznej, przemysłowej i chemicznej (ArcelorMittal, PKN ORLEN, Grupa LOTOS, Pilkington, Isover Saint Gobain, Pfeifer&Langen, EDF, GDF SUEZ, DALKIA, VEOLIA, PGE, ENEA, PGNiG), jak i dla mniejszych elektrociepłowni i zakładów. Do realizacji podjętych zadań, niezależnie od ich wielkości i stopnia trudności, podchodzimy z takim samym zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Wieloletnie doświadczenie kadry inżynierskiej, głęboka znajomość tematyki, najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz tendencji konstrukcyjnych pozwalają na szybkie rozwiązanie nawet najtrudniejszych technicznie przedsięwzięć. Aby zapewnić najwyższy poziom oferowanych usług, nasza kadra i eksperci ściśle współpracują z naukowcami uznanych ośrodków akademickich, takich jak AGH czy Politechnika Krakowska.
Potwierdzeniem stabilnej pozycji na rynku oraz stałego rozwoju, pomimo trudnej sytuacji rynkowej, jest przyznanie naszej firmie przez „Gazetę Prawną” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki wyróżnienia „Skrzydła Biznesu 2011” i wyróżnienie „Gepardy Biznesu 2010 Branży Budowlanej”. Zostaliśmy także finalistą konkursu „Modernizacja Roku 2011” za modernizację instalacji do spalania paliw i systemów ciepłowniczych w ZM „MESKO” S.A. Skarżysko-Kamienna. Otrzymaliśmy zaszczytne tytuły „Kreatora Budownictwa 2015” oraz „Kreator Budownictwa Roku 2016” nadawane przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Zakres działalności:
■ kominy przemysłowe o konstrukcji żelbetowej, stalowej i ceramicznej
■ tłumiki drgań poprzecznych obiektów wysokich
■ rozbiórki kominów przemysłowych
■ specjalistyczne montaże nietypowych konstrukcji stalowych
■ ekspertyzy, oceny stanu technicznego, przeglądy okresowe budowli wysokich
■ projekty, koncepcje, analizy techniczne, nadzory
■ korekta naciągu i wyznaczanie sił w odciągach linowych kominów i masztów
■ konstrukcje stalowe: maszty, wieże
■ chłodnie kominowe i wentylatorowe.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Mariusz Kędzierski, prezes zarządu PBP EMKA Sp. z o.o. Sp. k

Projekt i wykonanie EVIONICA