Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

HÖRMANN POLSKA sp. z o.o.

ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki, tel. 61 819 73 00
www.hormann.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. z o.o.

 

Firma to znany europejski producent bram, drzwi i napędów. Prowadzi ją już czwarte pokolenie rodziny Hörmannów. Ponad 80 lat doświadczenia i do tego nieustanne doskonalenie produktów. Dzięki wprowadzaniu na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań jest uznaną marką i cieszy się renomą na rynku.

 

Hörmann – tradycja i nowoczesność

To ciągłe zdobywanie zaufania klientów pozwoliło przedsiębiorstwu na systematyczny rozwój i poszerzanie asortymentu produktów. Dziś firma ma bardzo bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego, a także dla przemysłu, rolnictwa i branży logistycznej. Z myślą o inwestorach indywidualnych i deweloperach Hörmann produkuje bramy garażowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz urządzenia do automatycznego sterowania. Natomiast bramy przemysłowe, systemy przeładunkowe i zamknięcia przeciwpożarowe to głównie wyposażenie hal produkcyjnych i magazynów. W  ostatnim czasie firma poszerzyła paletę swoich produktów i obecnie oferuje także systemy kontroli wjazdu: słupki parkingowe, zapory, szlabany i kolczatki drogowe. Znajdują one zastosowanie jako zabezpieczenie stref ruchu pieszego, parkingów i terenów przyzakładowych, a także obszarów wymagających najwyższej ochrony, jak budynki rządowe, lotniska czy tereny imprez masowych.

Dobre produkty
Zaletą wyrobów stolarki otworowej marki Hörmann jest możliwość zastosowania ich w różnych warunkach montażowych. Atutem jest też bogata paleta wzorów i szeroka oferta wyposażenia dodatkowego. Każdy znajdzie tu rozwiązana na miarę swoich potrzeb. Producent szczególnie dba o to, co z punktu widzenia inwestora jest najistotniejsze: komfort i bezpieczeństwo użytkowania, energooszczędność i trwałość. Doceniają to zarówno użytkownicy, jak i eksperci, czego wyrazem są przyznawane firmie od lat Złote Medale MTP targów BUDMA i wyróżnienia w corocznych konsumenckich plebiscytach popularności produktów i usług, takich jak Laur Konsumenta czy Konsumencki Lider Jakości. Ponadto produkty Hörmanna były wielokrotnie nagradzane w prestiżowym międzynarodowym konkursie Red Dot Design Award. Co roku firmie przyznawane są też wyróżnienia w polskim konkursie Dobry Design.

Dobry Montaż
Zdaniem producenta, dziś bramy garażowe czy drzwi wejściowe, nawet o najlepszych parametrach technicznych i najwyższych walorach estetycznych, już nie wystarczą. Potrzebny jest ich fachowy montaż, dlatego Hörmann aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Dobry Montaż, która zwraca uwagę na to, że profesjonalny montaż jest równie ważny, jak dobry produkt. Bez niego nie można w pełni wykorzystać wszystkich walorów produktów stolarki budowlanej. Inwestorzy, którzy coraz większą wagę przywiązują np. do wysokiej izolacyjności, powinni bowiem zdawać sobie sprawę, że podane przez producenta wartości tych parametrów dotyczą tylko produktów poprawnie zamontowanych. Te niewłaściwie zamontowane nie będą spełniały oczekiwań ani pod względem walorów technicznych, ani w codziennym funkcjonowaniu. Monterzy z firmy Hörmann jako pierwsi zdali specjalne egzaminy i uzyskali certyfikaty Dobrego Montera, a do tego zostali zaangażowani w kampanię edukacyjną. Dziś prowadzą specjalne warsztaty i szkolenia dla uczniów szkół budowlanych, a niektóre klasy zostały objęte specjalnym patronatem przez samego producenta.

Serwis 24 h na dobę
Dopełnieniem bogatego asortymentu wysokiej jakości produktów oraz profesjonalnego ich montażu jest działający w Polsce 7 dni w tygodniu całodobowy serwis firmy Hörmann. Daje on gwarancję ciągłości procesów technologicznych, a w przypadku awarii – natychmiastową pomoc.

Firma z misją
Hörmann jest przedsiębiorstwem, które cały proces produkcyjny dostosowało do zasad poszanowania środowiska naturalnego. Kupując produkty tej rodzinnej firmy, można mieć pewność, że powstały one zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W trosce o ochronę klimatu w wielu zakładach stosuje się ekologiczne elektrownie i inteligentne systemy zarządzania oraz korzysta z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu udało się ograniczyć emisję CO2 o ok. 1600 ton rocznie. Wszystkie produkty marki Hörmann przeznaczone dla budownictwa obiektowego otrzymały ekologiczne certyfikaty. Poza tym firma angażuje się w akcje charytatywne, takie jak pomoc dzieciom niepełnosprawnym czy remonty domów dziecka. Patronuje również dziecięcym, i nie tylko dziecięcym, imprezom sportowym. Od lat sponsoruje międzynarodowe rozgrywki piłki nożnej, a niedawno firma dołączyła do kręgu sponsorów sportów zimowych, w tym Mistrzostw Świata w Biathlonie.

Fabryki przedsiębiorstwa rozsiane są po całym świecie. Znajdują się m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Polsce, Wielkiej Brytanii, we Francji, Włoszech, a także w Indiach, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo posiada ponad 50 oddziałów w 30 krajach.
W Polsce ma cztery przedstawicielstwa: w Warszawie, Gdańsku, Sosnowcu i Poznaniu oraz gęstą sieć partnerów handlowych.     

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. z o.o.

Projekt i wykonanie EVIONICA