Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

Daniel Pawłowski

prezes zarządu BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymała również firma

BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.

 

Od 2011 roku związany jest z branżą budowlaną. Funkcję prezesa zarządu w BAUKRANE pełni od 2012 roku. Mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie, wiedzę i kompetencje niezbędne w zarządzaniu firmą. Konsekwentnie realizuje ideę połączenia solidnego, partnerskiego podejścia do biznesu z wiedzą techniczną. W pracy nieustannie poszukuje nowych ścieżek rozwoju spółki. Prywatnie – miłośnik piłki nożnej i motoryzacji. Aktywnie wspiera rozwój sportu i pasji wśród dzieci i młodzieży.  

 

Optymalne rozwiązanie dla każdej inwestycji

Firma BAUKRANE działa na rynku wynajmu sprzętu budowlanego. Jaki sprzęt Państwo oferują?
Jesteśmy jedyną firmą, która może kompleksowo wyposażyć budowę w specjalistyczny sprzęt. Nasza oferta jest unikatowa w skali całego kraju. Proponujemy wszystko to, co jest potrzebne na placu budowy, między innymi: systemy szalunkowe, systemy BHP, żurawie wieżowe, kontenery budowlane czy ogrodzenia. Nieustannie poszerzamy asortyment o najnowocześniejsze rozwiązania, które dostosowujemy do potrzeb klienta. Ubiegły rok był szczególnie ważny pod względem powiększenia parku maszyn w dziale żurawi wieżowych – sfinalizowaliśmy największą na rynku polskim transakcję zakupu tego rodzaju sprzętu. Jesteśmy znani ze sprawdzonych żurawi marki Liebherr. Wszystko to powoduje, że BAUKRANE jest wiodącą firmą na rynku żurawi wieżowych w Polsce.

Nie jesteście Państwo jedyną firmą zajmującą się wynajmem sprzętu budowlanego. Jakiego rodzaju działania należało podjąć, by osiągnąć taką pozycję na rynku?
Cały czas obserwujemy rynek budowlany. Aktywnie uczestniczymy w spotkaniach branżowych oraz biznesowych. Dzięki temu możemy szybko dostosować się do sytuacji rynkowej oraz modyfikować naszą ofertę na potrzeby klientów. Ciągły rozwój i unowocześnianie parku maszynowego to podstawowe czynniki, które wskazują, że firma jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dla nas każdy klient jest tak samo ważny, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, proponując optymalne rozwiązania dla konkretnej inwestycji. Nasi partnerzy mogą liczyć na wsparcie kadry technicznej już na etapie projektowania oraz budżetowania inwestycji. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić nawet kilkanaście procent na koszcie realizacji całej budowy, dobierając najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Co wyróżnia Pana firmę na tle konkurencji?
Jest wiele czynników, które mają wpływ na ostateczną ocenę naszej firmy przez klientów. Oferujemy m.in. rozbudowane zaplecze magazynowe, flotę transportową oraz niezawodny serwis. Nasi odbiorcy mogą liczyć na doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania dla konkretniej inwestycji. Z rozsądkiem podchodzimy również do rozliczeń z klientem na zakończenie danego etapu wynajmu. To zdecydowanie wyróżnia naszą firmę. Szczycimy się tym, że klienci mają do nas wielkie zaufanie i czują się z nami bezpiecznie przez cały okres współpracy. Każda firma powinna kierować się zawsze określonymi etycznymi zasadami. Dla nas są to: wiedza, odpowiedzialność, skuteczność i uczciwość. Dzięki temu przez ostanie lata zdobyliśmy większe zaufanie kluczowych klientów oraz pozyskaliśmy wielu nowych. Fenomenem BAUKRANE jest, że od lat żaden z naszych kluczowych klientów nie wrócił już do konkurencji. To pokazuje unikatową wartość usługi, którą oferujemy.

Co zmieniło się w firmie w ciągu kilku ostatnich lat i co jeszcze chciałby Pan zmodyfikować lub wprowadzić?
Od samego początku, od 2008 roku możemy mówić o stabilnym poziomie obrotu. Daje nam to możliwość dalszego rozwoju, początkowo głównie w oparciu o rynek województwa pomorskiego, obecnie w całej Polsce. Oprócz dużej ilości nowego sprzętu, który pojawił się w naszej firmie, osiągnęliśmy także znaczący przyrost zatrudnienia. Obecnie BAUKRANE tworzy zespół ponad 100 wyjątkowych osób, które podchodzą do swojej pracy z pasją, zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem. Wspólnie stworzyliśmy miejsce, w którym chce się pracować. Kiedy myślę, co chciałbym jeszcze zmodyfikować w celu dalszego rozwoju firmy, przypominają mi się słowa Richarda Bransona: „Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów”. W kolejnych latach będziemy dalej stawiać na rozwój naszych pracowników. Między innymi w tym celu otwieramy Akademię Operatora BAUKRANE, która będzie profesjonalnie szkoliła kadrę obsługującą i serwisującą żurawie wieżowe.

Jak według Pana będzie wyglądać firma za 5-10 lat?
Z firmy lokalnej oferującej szalunki, żurawie wieżowe, kontenery oraz ogrodzenia staniemy się firmą ogólnopolską, posiadającą sieć logistyczną, która umożliwi nam sprawną, kompleksową obsługę inwestycji na terenie całego kraju. Już dzisiaj zaczynamy naszą ekspansję. W czerwcu otworzyliśmy nowy oddział we Wrocławiu, we wrześniu – w Krakowie, ale na tym nie koniec. Bacznie obserwujemy również rynki zagraniczne, szukając światowych ścieżek rozwoju i nawiązujemy bezpośrednią współpracę z producentami sprzętu z całego świata. Rozwój firmy mobilizuje nas także do ciągłego poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań, które uproszczą proces zarządzania organizacją i tym samym podniosą poziom obsługi klienta. Już rozpoczęliśmy proces implementacji systemu klasy ERP, który wspomoże zarządzanie i funkcjonowanie spółki. Zintegrowany system usprawni i usystematyzuje pracę całego zespołu, co relatywnie przełoży się na wydajność i efektywność pracowników, pomoże także osiągnąć znaczące korzyści biznesowe, ale co najważniejsze jeszcze bardziej poprawi jakość obsługi klienta. Aktualnie rozpoczynamy proces wejścia w nowy obszar biznesu, a mianowicie – sprzedaż nowego i używanego sprzętu budowlanego. Do tej pory byliśmy znani jako firma rentalowa – wyłącznie wynajmująca, ale teraz nadszedł czas na dalszy rozwój i wykorzystanie rozpoznawalności naszej marki. Stawiamy sobie, jak zawsze, ambitne cele, dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat chcemy stać się liderem w tym segmencie rynku, oferując w sprzedaży najlepszej jakości sprzęt w rozsądnej cenie. W tym celu rozbudowujemy sieć sprzedażową w całej Polsce i uruchamiamy sklep internetowy. Nasz rozwój w dużej mierze zależy od sytuacji w branży budowlanej, dlatego z optymizmem patrzymy na kolejne lata.

 


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017

otrzymała również firma 

BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Jana Keplera 36
80-299 Gdańsk
tel. 58 345 11 77, 510 345 555
www.baukrane.pl

 

Projekt i wykonanie EVIONICA