Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

Prefabrykowane ściany Double Wall

Ściana zespolona to element prefabrykowany, który wyróżnia się najwyższym standardem jakości w ofercie firmy. To wyjątkowa konstrukcja składająca się z dwóch żelbetowych płyt o niskiej porowatości i bardzo gładkiej powierzchni. Płyty połączone są za pomocą solidnych dźwigarów kratowych, tworząc integralną i niezwykle wytrzymałą strukturę, co gwarantuje optymalną stabilność oraz trwałość całej konstrukcji.
Nowoczesna linia produkcyjna w fabryce MD Prefabrykacja jest zoptymalizowana pod kątem elementów Double Wall, co pozwala znacznie skrócić czas ich wytwarzania.
Double Wall znajdują zastosowanie na różnych etapach realizacji inwestycji. Mogą pełnić rolę wewnętrznych ścian nośnych, stabilizujących konstrukcję budynku, a także stanowić część zewnętrznej konstrukcji. Dostosowanie ich do konkretnych potrzeb projektu polega też na umieszczeniu w nich okien, drzwi oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Ściany Double Wall mogą być wykorzystywane również do zapewnienia izolacji akustycznej w budynkach, gdzie komfort dźwiękowy jest kluczowy, takich jak szpitale, hotele i budynki mieszkalne. Wyeliminowanie konieczności stosowania tradycyjnych szalunków przynosi kilka istotnych korzyści z punktu widzenia procesu budowlanego. Przede wszystkim umożliwia to znaczną optymalizację czasu realizacji projektu oraz jednoczesną redukcję kosztów operacyjnych i ilości odpadów budowlanych.
Zastosowana w ścianach prefabrykowanych Double Wall technologia to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko solidność oraz trwałość konstrukcji, ale także poprawę komfortu życia mieszkańców i użytkowników budynków.

Projekt i wykonanie EVIONICA