Kreator
Budownictwa Roku

— 2022 —

Nuron – innowacyjna platforma akumulatorowa 22 V

 

 

Firma Hilti, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży budowlanej, wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie Nuron. Najważniejsze jego cechy:
• Jeden akumulator do wszystkich zastosowań
Nuron zapewnia jeszcze większą elastyczność pracy, gdyż jest kompatybilny z ponad 70 urządzeniami do różnego rodzaju prac, od lekkich po ciężkie. Wiercenie, wyburzanie, mocowanie czy cięcie – wszystkie urządzenia pracują na jednym systemie 22 V.
• Produktywność
Kończą się czasy, w których do ciężkich prac używało się urządzeń przewodowych lub na benzynę. Platforma Nuron jest nawet dwukrotnie wydajniejsza od dostępnych narzędzi akumulatorowych.  
• Usługi oparte na analizie danych
Dzięki Nuron wszystkie dane i informacje dotyczące wydajności narzędzi są przechowywane w akumulatorach, a następnie przesyłane do chmury w momencie ich ładowania. Ułatwia to optymalizację oraz wzrost produktywności. Akumulatory łączą się ze sobą za pośrednictwem internetu rzeczy (IoT). Specjalne czujniki automatycznie zapisują informacje dotyczące lokalizacji, używania, ewentualnych błędów, a także poziomu wydajności.
• Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo pracowników jest wartością najważniejszą i bezdyskusyjną. System DRS redukuje ilość pyłu na budowie do minimum, a aktywny system tłumienia wibracji (AVR) minimalizuje drgania o 2/3 w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Bezpieczną i ergonomiczną pracę umożliwia także aktywna kontrola momentu obrotowego (ATC), która chroni użytkownika przed urazami. Jest to opatentowany, szybki wyłącznik elektroniczny, który w ułamku sekundy rozłączy silnik i przekładnię, w efekcie czego urządzenie się wyłączy.

 

HILTI (POLAND) Sp. z o.o.

ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
tel. 22 320 56 00
www.hilti.pl  

Projekt i wykonanie EVIONICA