Kreator
Budownictwa Roku

— 2020 —

KLIMAS WKRĘT-MET Sp. z o.o.


Kuźnica Kiedrzyńska, ul. W. Witosa 135/137, 42-233 Mykanów, tel. 34 377 71 00
www.wkret-met.com

 

Firma obecna jest w każdym sektorze budownictwa – od pokryć dachowych, przez ocieplenie, stolarkę otworową, lekką obudowę, aż po prężnie rozwijające się budownictwo drewniane. W ofercie spółki znajdują się zamocowania do mebli, chemia budowlana, a także akcesoria do elektronarzędzi. Firma od początku swojej działalności stawia na bezwarunkową jakość produktów, inwestując w nowe technologie i poszerzając zaplecze produkcyjne o najwyższej klasy europejskie urządzenia. Obecnie marka Klimas Wkręt-met kojarzona jest głównie z wysokiej jakości zamocowaniami do materiałów budowlanych. Potwierdzeniem pozycji spółki są liczne nagrody, przyznawane zarówno na rodzimym, jak i na międzynarodowym rynku.

 

Powłoka lamelarna SQ Ceramic

W roku 2020 Klimas Wkręt-met świętuje swoje 30-lecie. W ciągu tych lat z małej firmy pod Częstochową spółka stała się liderem rynku polskiego i Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji technik zamocowań. Firma nieustannie się rozwija, czego przykładem jest zakończona budowa dwóch nowoczesnych fabryk w Wanatach pod Częstochową. Obecnie łączna powierzchnia produkcyjna to ponad 80 000 m2.

W nowoczesnych halach produkcyjnych znajdują się najnowocześniejsze maszyny do produkcji różnego rodzaju łączników, wkrętów czy zamocowań. Firma dysponuje specjalistycznymi, wielofunkcyjnymi maszynami, które w automatyczny i bardzo szybki sposób są w stanie wyprodukować różnorodny asortyment.

Dodatkowo, bazując na nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym firma kreuje nowe rozwiązania dla swoich klientów, które stają się jednymi z najlepszych z technicznego punktu widzenia produktami na rynku. Klimas Wkręt-Met wprowadził do oferty między innymi nowoczesne rozwiązanie SQ Ceramic, czyli powłokę lamelarną, charakteryzującą się wyjątkowo skuteczną ochroną przed korozją, mimo relatywnie cienkiej warstwy. SQ Ceramic zapewnia 10-krotnie wyższą ochronę przed korozją w stosunku do ocynku galwanicznego oraz 2-krotnie wyższą w stosunku do ocynku ogniowego (HDG). Utrzymuje odporność na czerwoną korozję nawet do 1000 godzin w komorze solnej, podczas gdy ocynk ogniowy tylko 500 godzin.

Klimas Wkręt-Met coraz prężniej wchodzi w nowe obszary działalności, poszerzając portfel produktowy np. o kotwy mechaniczne, jak również dba o szeroką, ale właściwą dystrybucję produktów w ujęciu światowym.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2020 otrzymał również Wojciech Klimas, prezes zarządu Klimas Wkręt-met Sp. z o.o.

Projekt i wykonanie EVIONICA