Kreator
Budownictwa Roku

— 2020 —

GRUPA TUBĄDZIN


Cedrowice Parcela 11, 95-035 Ozorków, tel. 42 710 37 00
www.tubadzin.pl

 

Grupa Tubądzin należy do najbardziej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. W roku 2019 firma wyeksportowała swoje produkty do 60 krajów. Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Macieja Zienia, Dorotę Koziara, Wojciecha Siudmaka), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards, a także angażuje się w działania edukacyjne, społeczne oraz ekologiczne.
 

Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin

Rozbudowa Centrum Logistycznego jest częścią nowego planu inwestycyjnego Grupy Tubądzin, a wartość inwestycji wynosi około 80 milionów zł. Dzięki zwiększeniu powierzchni magazynowej oraz zastosowaniu najnowszych technologii jest ono jednym z największych w branży i w kraju ośrodków logistycznych tego typu.
Firma Tubądzin stawia na rozwiązania technologiczne, które są całkowicie dostosowane do potrzeb odbiorców i oczekiwań rynku. Wszystkie procesy obsługi klienta, od pozyskania zamówienia do jego finalnej realizacji, są dopasowane do obecnych wymagań rynku. Wprowadzenie najnowszych technologii i uruchomienie zautomatyzowanej strefy kompletacji zamówień dwukrotnie zwiększa możliwości dystrybucyjne firmy i skraca czas realizacji zamówień, przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni magazynowej. W nowym Centrum Logistycznym można przygotować o 50% więcej zamówień i obsłużyć nawet 150 samochodów ciężarowych w ciągu jednej doby. Tym samym firma dysponuje powierzchnią 50 000 m2 i najnowocześniejszą technologią, a także większą powierzchnią biurową.
Elewację budynków biurowych zdobi obraz przedstawiający dwie łączące się dłonie jako metaforę zwieńczenia procesu twórczego oraz trójwymiarowa instalacja będąca jego przedłużeniem, całość autorstwa Joanny Nowak, projektantki z działu wzornictwa firmy Tubądzin. Do stworzenia instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2020 otrzymał również  Mirosław Jędrzejczyk, prezes zarządu Grupy Tubądzin

Projekt i wykonanie EVIONICA