Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

Selena SA

ul. Wyścigowa 56E, 53-012 Wrocław, tel. 71 783 83 01
www.selena.pl, www.tytan.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA

 

Grupa Selena istnieje na rynku od 25 lat. Posiada ponad 30 spółek w 17 krajach i 17 zakładów produkcyjnych. Jest jedyną polską marką z branży chemii budowlanej, która sprzedaje produkty w 70 krajach i to na czterech kontynentach.

 

Gigant na światowym rynku w produkcji piany poliuretanowej

W zależności od grupy produktowej, udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu do niemal czterdziestu procent. Jest to obecnie jeden z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Selena powstała w 1992 r. we Wrocławiu, gdzie do dziś znajduje się centrala spółki. Już trzy lata później, wtedy jeszcze jako dystrybutor, stała się liderem w segmencie pian poliuretanowych, silikonów i impregnatów do drewna. Jednocześnie firma, w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku i wykonawców w zakresie nowych technologii zastosowanych w produktach.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju było rozpoczęcie własnej produkcji w Siechnicach w 1996 r. oraz przejęcie fabryk produkcyjnych Tytan EOS oraz Matizol.
Od kwietnia 2008 r. akcje spółki holdingowej grupy Selena FM SA – SELENA SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2000 r.
firma rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Spółka operuje w kraju oraz na rynkach międzynarodowych jako producent i dostawca szerokiej gamy produktów dla profesjonalnych wykonawców i użytkowników indywidualnych. W ofercie znajdują się zaprawy poliuretanowe, piany, kleje, pianokleje, uszczelniacze, systemy ociepleń budynków, produkty do izolacji, masy polimerowo-bitumiczne, ekrany pola elektrycznego, systemy i akcesoria budowlane.

Do portfolio marek dedykowanych różnym segmentom rynku należą m.in. TYTAN Professional, Matizol, Artelit i dodatkowo na rynkach zagranicznych Quilosa, Polyfix, Dr Schenk. Działalność Seleny obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu, począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad efektami swoich działań i może zagwarantować utrzymanie najwyższych, światowych standardów, które potwierdzają zdobyte liczne międzynarodowe certyfikaty jakości.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA

Projekt i wykonanie EVIONICA