Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

ul. Sokołowska 32B, Sokołów, 05-806 Komorów, tel. 22 738 60 00
www.pruszynski.com.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Krzysztof Pruszyński, prezes zarządu PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

 

Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów, w tym pokryć i przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński. Skupia ona ponad 20 podmiotów działających w kraju i za granicą, m.in. w Czechach, Rumunii, Niemczech oraz na Węgrzech i Ukrainie.

 

Współpracujemy z największymi w Polsce i za granicą

Sukcesy produkcji
Można do nich zaliczyć systematyczny wzrost sprzedaży i ciągłe powiększanie przewagi nad konkurencją, a przede wszystkim ogromną rozpoznawalność marki Blachy Pruszyński jako lidera rynku stalowych pokryć dachowych. Asortyment oferowany przez spółkę jest niezwykle różnorodny. Oprócz blachodachówek są to blachy trapezowe, kasety, panele oraz kasetony ścienne, rynny stalowe, płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym, wełnianym, poliuretanowym typu PIR, profile stalowe konstrukcyjne, a także profile do suchej zabudowy. Poza tym, dzięki bardzo rozbudowanemu parkowi maszynowemu, firma na indywidualne zamówienie produkuje niestandardowe wyroby. Bardzo dobre właściwości wyrobów budowlanych i usług oferowanych przez firmę Krzysztofa Pruszyńskiego potwierdzają badania wykonywane w polskich oraz zagranicznych akredytowanych laboratoriach, a szeroko rozbudowana Zakładowa Kontrola Produkcji pozwala monitorować na bieżąco jakość wytwarzanych elementów. Wyroby budowlane z logo Blachy Pruszyński są dopuszczone do obrotu i stosowania w Polsce i na całym obszarze Unii Europejskiej.
Każdy produkt oferowany przez Blachy Pruszyński powstaje indywidualnie na potrzeby konkretnego zamówienia. Firma nie ogranicza się jedynie do dostawy zamówionych materiałów. Jej specjaliści doradzają optymalne rozwiązanie konstrukcyjne i proponują odpowiednie produkty. Poza standardowymi produktami oferowanymi w stałej sprzedaży, na życzenie klienta firma  wykonuje różnego rodzaju elementy niestandardowe, zapewniające estetyczne i funkcjonalne wykończenie obiektów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najlepszych surowców i zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii i nowoczesnych maszyn.
W systematycznie unowocześnianej fabryce firmy Pruszyński linie produkcyjne, w przeważającej części, są wyposażone w sterowanie numeryczne, gwarantujące precyzję wykonania i najwyższą jakość. Logistyka wewnętrzna w procesie produkcyjnym oparta jest na 3 suwnicach, ponad 40 czołowych oraz bocznych wózkach widłowych marki Linde i specjalistycznych wózkach załadowczych, które umożliwiają szybkie i precyzyjne załadowanie linii produkcyjnej niezbędnym materiałem wyjściowym. Wszystkie linie produkcyjne i maszyny obsługuje doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra o dużej wszechstronności, co pozwala na elastyczne dopasowywanie produkcji do potrzeb dyktowanych przez rynek.

Lider rynku
Grupa Pruszyński była dostawcą materiałów przy realizacji największych i bardzo prestiżowych projektów w kraju i za granicą. O pozycji lidera polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych świadczy kilkudziesięcioprocentowy udział materiałów oferowanych przez firmę w łącznej sprzedaży na rynku polskim oraz liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą.
Firma może poszczycić się między innymi Godłem Teraz Polska, Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, Medalami Europejskimi BCC, statuetkami Top Builder przyznawanymi przez miesięcznik „Builder” oraz tytułem Budowlana Marka Roku 2018 przyznawanym na podstawie badania ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku. Otrzymywane nagrody i wyróżnienia świadczą o wysokiej jakości proponowanych produktów i zadowoleniu coraz liczniejszej rzeszy klientów.
Firma Blachy Pruszyński ma zaszczyt współpracować z największymi inwestorami i wykonawcami w Polsce. Jej produkty wykorzystano między innymi przy inwestycjach takich jak: fabryka Toyoty w Wałbrzychu, zakład Volkswagena we Wrześni, fabryka Hyundaia w Czechach, nowy Port Lotniczy Okęcie w Warszawie, Port Lotniczy w Modlinie, tor kolarski w Pruszkowie oraz hipermarkety Leroy Merlin, Auchan, Decathlon, Galeria Mokotów, Fort Wola, Maximus, Blue City, Manufaktura w Łodzi i Silesia w Katowicach.

Konsolidacja rynku
Na początku marca 2018 r. spółka Blachy Pruszyński przejęła 100% akcji firmy Florian Centrum. Florian Centrum to producent między innymi blachodachówek, blach trapezowych, płyt warstwowych oraz akcesoriów budowlanych. Firma działa głównie w centralnej oraz północno-wschodniej części Polski. Jej właścicielami byli inwestorzy prywatni oraz grupa ArcelorMittal. O przejęciu spółki Florian Centrum zdecydowały głównie trzy powody. Po pierwsze – zneutralizowanie konkurenta, którego niemal jedyną zaletą była niska cena, przez co psuł on rynek, na którym działa Grupa Pruszyński. Po drugie – potrzebna była druga marka skierowana do klientów, którzy szukają mniej wyrafinowanych produktów. Po trzecie – planowane jest rozszerzenie asortymentu oferowanego przez Florian Centrum. Ze względu na zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy przejęty przez Blachy Pruszyński podmiot funkcjonuje pod swoją dawną nazwą, a w zarządzie spółki pozostała część jego dotychczasowych członków. Planowane są jednak niezbędne zmiany w jej działaniu. Florian Centrum w swoim najlepszym okresie miał około 160 mln zł przychodów rocznie. W 2017 r. było to zaledwie nieco ponad 60 mln zł. Widać więc, że są konieczne przedsięwzięcia naprawcze. Przejęcie firmy Florian Centrum nie jest ostatnią tran­sakcją Grupy Pruszyński, której celem jest konsolidacja polskiego rynku stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Krzysztof Pruszyński, prezes zarządu PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Projekt i wykonanie EVIONICA