Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

Austrotherm Sp. z o.o.


ul. Chemików 1, 32-600 Oświęcim, tel. 33 844 70 40
www.austrotherm.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również
Jerzy Płonka, wiceprezes zarządu Austrotherm Sp. z o.o.

 

Austrotherm, uznany za lidera jakości polskiej branży styropianowej, obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Jakość produktów od samego początku cieszy się uznaniem i zaufaniem odbiorców, ale – co najważniejsze – szacunkiem firm konkurencyjnych.

 

O sile marki decyduje solidny i trwały produkt

Historia
Historia spółki sięga 1993 roku i jest związana z trzema firmami: Zakładami Chemicznymi Oświęcim (obecnie Synthos S.A.), Centralą Handlu Zagranicznego Ciech Stomil i austriackim holdingiem Schmid Industrie, które postanowiły utworzyć Austrotherm w Polsce. Dzięki wdrażaniu wysokich, austriackich standardów działania oraz czerpania z bogatego
know-how holdingu, już pierwsze styropiany wprowadzone na polski rynek zostały uznane za najlepsze pod względem jakości. Tak jest do dziś. 25-letnia działalność firmy oparta jest na uczciwości, wiarygodności i konsekwentnym dążeniu do celu, którym od początku istnienia firmy jest zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Kierując się zasadą, że o sile marki decyduje solidny i trwały produkt, firma dokłada wszelkich starań, aby charakteryzowały się one doskonałymi parametrami izolacyjnymi i wytrzymałościowymi.

Jakość
Od wielu lat Austrotherm odgrywa  ogromną rolę w ustanawianiu standardów jakości, wyznaczając tym samym ich najwyższy, europejski poziom. Firma zawsze dokłada wszelkich starań, aby styropiany Austrotherm odznaczały się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, a do tego dba, aby przynosiły klientom korzyści w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Austrotherm przywiązuje też ogromną wagę do zapewnienia swoim odbiorcom poczucia komfortu i bezpieczeństwa, dlatego produkcja wszystkich styropianów oparta jest wyłącznie na czystym surowcu i bez odpadów z rynku wtórnego. Mając na uwadze wysokie jakościowe standardy, a przede wszystkim dobro klientów, spółka nie wprowadziła na rynek styropianów o niskich parametrach izolacyjnych, o lambdzie 0,044 i 0,045 W/mK. Styropiany te ze względu na bardzo niską, zagrażającą bezpieczeństwu, jak i niedopuszczalną wytrzymałość, mogły stanowić poważne zagrożenie, dlatego nie powinno się ich stosować w systemie ETICS.   

Energooszczędność
W 2017 roku minęło 10 lat, od kiedy w ofercie Austrotherm pojawiły się szare płyty styropianowe Austrotherm EPS Fassada Premium o doskonałej lambdzie na poziomie 0,031 W/mK. Ponad dekada doświadczeń i obserwacja rynku pozwoliły stwierdzić, że szare płyty styropianowe Austrotherm w klasie Premium nie tylko znalazły swoje miejsce w gronie materiałów termoizolacyjnych, lecz także zaczęły zastępować używany od dziesięcioleci biały styropian. Wpływ na to miało kilka czynników. Jednym z nich były rosnące wymagania dotyczące izolacyjności przegród. Wzrasta także świadomość inwestorów, którzy podejmując decyzję o zakupie styropianu, wybierają ten o dużo lepszych parametrach. Wiedzą, że styropian to serce systemu dociepleń, a jego odpowiednio dobrane parametry gwarantują dużo niższe rachunki za ogrzewanie. Dwa lata temu poszliśmy o krok dalej. Postanowiliśmy odpowiedzieć na głosy pochodzące z rynku, które dotyczyły trudności, jakie pojawiają się podczas montażu szarego styropianu. Nie wszyscy wykonawcy radzili sobie z aplikacją tego materiału, ponieważ stosowali te same techniki montażu, co w przypadku białego styropianu. Austrotherm ułatwił im działania i wprowadził innowacyjny produkt Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex, pokryty ultranowoczesną powłoką ochronną. Ułatwia ona montaż ocieplenia podczas ekspozycji fasady budynku na promienie słoneczne i zapewnia dobrą przyczepność kolejnych warstw systemu.

Austrotherm FPP Deska Elewacyjna
W ciągu ostatnich kilku lat oferta firmy Austrotherm została rozbudowana. Obok już doskonale znanych Fasadowych Profili Powlekanych, pojawiła się Austrotherm FPP Deska Elewacyjna. Produkt ten bardzo dobrze imituje drewno i wpisuje się w nowe trendy w architekturze budynków. Zwykłe, drewniane deski to materiał wykończeniowy, który jest popularny od wielu lat. Niestety, nie są odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne. Deski Elewacyjne Austrotherm przeszły badania starzeniowe na Politechnice Śląskiej, które potwierdziły, że przez wiele lat zachowują niezmienny wygląd. Takie działania to kolejny przejaw odpowiedzialności, ponieważ dobro klienta, jego bezpieczeństwo i poczucie komfortu leżą u podstaw działalności firmy Austrotherm.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Jerzy Płonka, wiceprezes zarządu Austrotherm Sp. z o.o. 

Projekt i wykonanie EVIONICA