Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o., Sp. k.

ul. Kwiatowa 23, 88-110 Jacewo, tel. 52 562 84 03

www.alstal.eu

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Jarosław Szczupak, prezes zarządu ALSTAL Grupa Budowlana

 

ALSTAL Grupa Budowlana należy do grona największych firm z polskim kapitałem świadczących kompleksowe usługi budowlane w kraju. Ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji sprawia, że ALSTAL Grupa Budowlana jest również jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawanych marek budowlanych w Polsce.
 

Realizujemy wiele prestiżowych projektów w Polsce

Głównym kierunkiem aktywności gospodarczej grupy jest realizowanie inwestycji budowlanych w szerokim spektrum specjalności budownictwa ogólnego, w tym m.in. kompleksów sportowych i rekreacyjnych, szpitali i centrów medycznych, budynków biurowych, obiektów budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, obiektów przeznaczonych na potrzeby służb mundurowych, a także kompleksowe renowacje obiektów zabytkowych. Obecnie ALSTAL Grupa Budowlana realizuje wiele prestiżowych projektów na terenie całej Polski.

Wybrane inwestycje zrealizowane przez ALSTAL Grupa Budowlana:

Stadion Żużlowy Motoarena w Toruniu

To prawdziwa świątynia żużla w Polsce, która została zaprojektowana i wybudowana przez ALSTAL Grupa Budowlana. Stadion im. Mariana Rosego należy do ścisłego grona najnowocześniejszych i najpiękniejszych obiektów żużlowych na świecie. Motoarena dzięki unikalnej geometrii nachylenia toru pozwala na widowiskową jazdę przyciągającą na żużlowe zawody tysiące kibiców oraz najlepszych zawodników na świecie. Pojemność stadionu 15 500 miejsc.

Hala Sportowo-Widowiskowa Arena Toruń

Jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie. Obiekt przy ul. Bema w Toruniu jest jedyną w Polsce halą sportową przygotowaną do rozgrywania pełnego programu dyscyplin lekkoatletycznych w zawodach międzynarodowych. Pojemność hali 5192 miejsca stałe siedzące, powierzchnia użytkowa 28 615,00 m2, kubatura 280 000,00 m3.

Magazyn Wielkopowierzchniowy Wysokiego Składowania w Kutnie

Obecnie największy i zarazem najnowocześniejszy ze składów wojskowych, zlokalizowany w centralnej Polsce w siłach zbrojnych RP. Wyposażony pod klucz przez ALSTAL Grupa Budowlana w nowoczesne systemy magazynowania oparte m.in. na regałach mobilnych, automatycznych, urządzeniach transportu wysokiego składowania oraz technologię. Powierzchnia użytkowa 19 440,00 m2, kubatura 264 155,00 m3.

Opera Leśna w Sopocie

Opera Leśna zrealizowana przez ALSTAL Grupa Budowlana jest zadaszonym amfiteatrem na wolnym powietrzu zajmującym teren o powierzchni 4 ha. W opinii fachowców uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najbardziej znakomitych pod względem akustyki obiektów w Europie. Ilość miejsc na widowni 5047.

Termy Maltańskie w Poznaniu

Najnowocześniejszy oraz największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce, który został zaprojektowany i wybudowany przez ALSTAL Grupa Budowlana. W skład kompleksu wchodzą m.in. basen olimpijski, basen do skoków, baseny rekreacyjne oraz strefa saun i SPA.
Powierzchnia użytkowa 27 050,00 m2, kubatura 253 659,00 m3, powierzchnia lustra wody 4931 m2.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Jarosław Szczupak, prezes zarządu ALSTAL Grupa Budowlana

Projekt i wykonanie EVIONICA