Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

TORUS Sp. z o.o. Sp. k.

al. Grunwaldzka 415, 80-309 Gdańsk
www.torus.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Marcin Frozyna, dyrektor ds. inwestycji TORUS Sp. z o.o. Sp. k.

 

Jesteśmy firmą deweloperską wywodząca się z Gdańska, która przez kilkanaście lat działalności wypracowała sobie w Trójmieście pozycję jakościowego lidera rynku biurowego. Od 2002 roku dostarczyliśmy na lokalny rynek ponad 120 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, a w wybudowanych przez nas do tej pory obiektach biurowych pracuje blisko 9 tys. osób. W swoim portfolio mamy także inwestycje mieszkaniowe, hotelowe i magazynowe.

 

TORUS – always one step ahead

Jako Torus nie tylko budujemy i komercjalizujemy, ale wyznaczamy też trendy rynkowe, czego najlepszym dowodem jest wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku realizowany od 2011 roku (obecnie trwa budowa ostatniego, czwartego już etapu inwestycji, budynku Neon). Bezkompromisowo stawiamy na jakość, co sprawia, że nasze inwestycje cieszą się zainteresowaniem nie tylko wymagających najemców (wśród nich są m.in. takie marki jak State Street Bank Polska, Lufthansa Systems Poland czy Grupa Wirtualna Polska), ale także funduszy inwestycyjnych. Nasz zespół liczy dziś blisko 100 osób, a tworzą go fachowcy i entuzjaści branży deweloperskiej. To właśnie ludzie i ich potencjał stanowią o unikatowym know-how naszej firmy, a ich profesjonalizm, determinacja i odwaga umożliwiają tworzenie kompleksowej oferty w branży nieruchomości komercyjnych. Doskonale sprawdzamy się w roli dewelopera i generalnego wykonawcy inwestycji. Ponadto sprawnie komercjalizujemy i zarządzamy obiektami, a także przeprowadzamy procesy ich sprzedaży. Uhonorowaniem naszego rozwoju były liczne nagrody przyznawane za działalność oraz zrealizowane inwestycje, m.in. zwycięstwo podczas EUROBUILD AWARDS 2015, najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości komercyjnych w kraju. Drugi etap Alchemii został wtedy uznany za najlepszy nowy budynek biurowy w Polsce.

Jakość i relacje
Wszystkie etapy Alchemii certyfikowane są w LEED, amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych budynków. Osiągnęły one najwyższy jego poziom, Platinum, a pod względem wyników punktowych plasują się w krajowej czołówce. W praktyce oznacza to minimalizację negatywnego wpływu na środowisko zewnętrzne. Poza tym, tworzenie zdrowszego środowiska pracy dla tysięcy osób pracujących w budynkach (np. lepsza jakość i więcej tłoczonego powietrza, wysokiej jakości materiały użyte do budowy) oraz realne oszczędności na poziomie eksploatacji powierzchni (dzięki zastosowanym urządzeniom i systemom możliwe jest znacznie obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz wody). W trakcie trwania budowy Alchemii został wdrożony plan erozji i sedymentacji, który zapobiegał rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń na sąsiednie działki, a segregacja odpadami budowlanymi pozwoliła na ponowne wykorzystanie ponad 75% odpadów. Dużą wagę przykładamy też do budowania relacji z kontrahentami, podwykonawcami, dostawcami, a także środowiskiem branżowym i instytucjonalnym. Poprzez wartości, którymi kierujemy się w swojej codziennej pracy,  zyskujemy coraz większe zaufanie partnerów z Polski i z zagranicy. Dla wielu z nich już staliśmy się deweloperem pierwszego wyboru na trójmiejskim rynku biurowym, ale nasze ambicje są znacznie większe, bowiem zamierzamy systematycznie zwiększać swoją aktywność inwestycyjną w innych regionach kraju.

Inicjatywa
Nasze inwestycje odpowiadają potrzebom nie tylko biznesu, ale też pracowników czy lokalnych społeczności. Budujemy dla ludzi oraz z myślą o nich. Ważne jest dla nas również to, jak nasze realizacje wpływają w długiej perspektywie na komfort życia jednostki i rozwój regionu. Jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach jako partner, ale także jako inicjator projektów o charakterze sportowym, edukacyjnym czy społecznym. Kilka lat temu zainicjowaliśmy wydarzenie Torus Triathlon In Da House. Były to pierwsze zawody triathlonowe rozgrywane zimą, pod dachem części sportowej kompleksu Alchemia w Gdańsku. Zawody zyskały już uznanie zarówno amatorów, jak i zawodowców. Wydarzenie jest świetną okazją do integrowania pracowników firm. Obecnie są one rozgrywane w formule rywalizujących ze sobą sztafet biznesowych. Cyklicznie na terenie naszych inwestycji organizujemy zbiórki krwi (Operacja Rh), przeprowadzamy również akcje promujące aktywność fizyczną (TO RUSzamy z kanapy) i zdrowy tryb życia (promocja dojazdów do pracy rowerem). W Alchemii organizujemy też różnego rodzaju warsztaty, m.in. spotkania studentów z firmami – naszymi najemcami, których celem jest zbliżanie do siebie środowisk biznesowego i uczelnianego. Kilka miesięcy temu zapoczątkowaliśmy projekt Torus Beezzz. Na dachu budynku Argon stanęło kilka uli, w których odbywa się regularna praca nad produkcją miodu. Z naszej strony była to odpowiedź na zjawisko wymierania pszczół w skutek działalności czy nieodpowiedzialności człowieka. Popularyzujemy stawianie uli na dachach budynków zlokalizowanych w miastach, a także edukujemy w tym zakresie. Na początku lipca w budynku Argon zorganizowaliśmy też wyjątkowy dzień dziecka, warsztaty PRO BALANCE. Umożliwiły one dzieciom zabawę w budynku biurowym oraz bliskie spotkanie z zawodowymi sportowcami i pasjonatami różnych aktywności. Jesteśmy również sponsorem kilku dyscyplin sportowych: triathlonu (Bartosz Banach, Paweł Miziarski), siatkówki plażowej (dwa żeńskie zespoły plażowe występujące pod nazwą TORUS AZS UW BV Team), piłki ręcznej (Wybrzeże Gdańsk) oraz szermierki (UKS Atena).

Przyszłość
Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Zwiększamy pole aktywności inwestycyjnych zarówno w Trójmieście (zainwestowaliśmy tu do tej pory ponad 700 mln zł netto), jak i poza nim. Obecnie finalizujemy w Gdańsku wieloetapową inwestycję Alchemia i budujemy I etap biurowca Officyna, równolegle przygotowujemy realizację kolejnych projektów biurowych w Trójmieście. Ponadto jesteśmy zaangażowani w inwestycje hotelowe we Wrocławiu (odrestaurowanie zabytkowego Pałacu Leipzigerów) oraz w Warszawie (także projekt rewitalizacyjny, realizowany przy ul. Pankiewicza). Cały czas analizujemy rynek i aktywnie poszukujemy nowych możliwości rozwoju, zwłaszcza na największych rynkach regionalnych w kraju.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Marcin Frozyna, dyrektor ds. inwestycji TORUS Sp. z o.o. Sp. k.

Projekt i wykonanie EVIONICA