Kreator
Budownictwa Roku

— 2015 —

Daniel Pawłowski

prezes zarządu Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2015 otrzymała również firma
Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k.

Od 2011 roku związany jest z branżą budowlaną. Funkcję prezesa zarządu pełni od 2012 roku. Konsekwentnie realizuje ideę połączenia solidnego, partnerskiego podejścia do biznesu z wiedzą techniczną. W pracy nieustannie poszukuje nowych ścieżek rozwoju spółki. Prywatnie – miłośnik sportów drużynowych oraz motoryzacji. Aktywnie wspiera rozwój sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Główną specjalizacją Baukrane jest wynajem systemów szalunkowych ściennych i stropowych. Jakie inne usługi oferuje spółka i co je wyróżnia?
Dysponujemy rozbudowanym zapleczem magazynowym oraz flotą transportową. Oferta najmu żurawi składa się z zapewnienia obsługi operatorskiej, transportu na plac budowy, montażu i demontażu w miejscu pracy żurawia. Cieszy się ona dużym powodzeniem, podobnie jak wynajem kontenerów i ogrodzeń. W ramach usług oferujemy klientom również doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania dla konkretnej inwestycji. Tak rozbudowana i dobrze dopasowana oferta sprawia, że spółka jest w stanie kompleksowo obsłużyć inwestycje budowlane.
W przeciwieństwie do większości firm konkurencyjnych, nie narzucamy minimalnego okresu dzierżawy. Wypożyczamy sprzęt nawet na kilka dni, a jego odbiór jest możliwy już w dniu złożenia zamówienia. Staramy się dostosować naszą ofertę do wymagań rynkowych i potrzeb klientów.

Co wpływa na popularnośćwynajmu sprzętu budowlanego, a także na tak dobrą pozycję Baukrane Budownictwo na tym rynku?
Od firm budowlanych inwestorzy oczekują specjalizacji i kompleksowości usług. Aby sprostać ich wymaganiom, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Jego zakup to duża inwestycja, pociągająca za sobą m.in. koszty utrzymania. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wynajem, ponieważ to zmniejsza koszty działalności i pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału danej firmy budowlanej. Zaoszczędzone środki można przetransferować na inne cele. Zapotrzebowanie na wynajem naszego sprzętu jest duże, dlatego Baukrane Budownictwo rozwija się bardzo prężnie, inwestując nie tylko w rozbudowę systemu elementów szalunkowych, ale także w park żurawi wieżowych. Firma otworzyła w lipcu br. swój nowy oddział w Kartuzach, aby szybciej i łatwiej dotrzeć do mniejszych firm z terenu Kaszub.

Jako firma możecie pochwalić się udziałem oferowanego sprzętu przy realizacjach dużych inwestycji, takich jak biurowiec Olivia Business Centre, C-200 czy Osiedla Cztery Kąty i Vivaldiego w Gdańsku. Jakie jeszcze istotne obiekty może Pan wymienić?
Aktualnie nasz sprzęt jest używany przy wszystkich inwestycjach biurowych firmy deweloperskiej Euro Styl, m.in.: BPH Office Park, Opera Office, obecnie Tensor czy planowany olsztyński Centaurus. Z inwestycji mieszkaniowych należy wymienić Impuls, Idea, Osiedle Morskie i Młody Pruszcz. Z Grupą Inwestycyjną Hossa firma współpracuje przy budowie m.in.: Osiedla Garnizon, Sokółki Zielenisz czy Wiczlino Ogród. Z oferty firmy korzystają także instytucje państwowe, np. ZDiZ Gdynia – wykorzystując ogrodzenia do imprez masowych. Jednym z bardziej prestiżowych zleceń było dostarczenie ogrodzeń na Red Bull Air Race w Gdyni. Braliśmy również udział przy rozbudowie zakładu produkcyjnego firmy Ziaja w Kolbudach i budowie Biogazowni w Kisielicach. 

Jakie wartości uławiają kontakty z kontrahentami i budują zaufanie do firmy?
Każda firma powinna kierować się zawsze określonymi, etycznymi zasadami. Naszymi wartościami są wiedza, odpowiedzialność, skuteczność i uczciwość. Dzięki nim przez ostatni rok zdobyliśmy większe zaufanie i tym samym nowych klientów (wzrost o ponad 30%). Fakt ten wpłynął na umocnienie współpracy z kluczowymi klientami: PB Granit, Hossa, Ekolan, Semeko, MW Kontrakt. Ważnym elementem działalności firmy są działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Jakie działania Pan wspiera jako prezes zarządu? Istotnym elementem są działania integrujące i wspierające lokalną społeczność. Objęliśmy partnerstwo i sponsoring Akademii Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka. Mieliśmy wyłączny mecenas nad wyprawami na szczyt Korony Ziemi Bogumiły Raulin. Wzięliśmy udział w meczu charytatywnym dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz wsparliśmy działania związane z pomocą dla bezdomnych zwierząt. W tym roku w sierpniu zorganizowaliśmy na plaży w Brzeźnie (w Molotece) swój pierwszy turniej BAUKRANE CUP. Wspólnie z klientami i pracownikami firmy integrowaliśmy się podczas turnieju piłki nożnej oraz gier i zabaw sportowych.

Jaki jest kierunek dalszych działań? 
Celem spółki jest przede wszystkim umocnienie działań, w które zainwestowaliśmy w ubiegłym i obecnym roku. Kierujemy się zasadą: dobro klienta jest dobrem najwyższym. Zależy nam na dostarczaniu produktów i usług najwyższej jakości, przy zachowaniu konkurencyjności cenowej.
Wzrost ilości i wartości planowanych inwestycji budowlanych otwiera przed nami nowe możliwości, z których na pewno skorzystamy.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2015

otrzymała również firma 

 

Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Jana Keplera 36, 80-299 Gdańsk
tel. 58 345 11 77, 510 345 555
www.baukrane.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA