Kreator
Budownictwa Roku

— 2013 —

ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki

ul. Nowosielecka 14A/3, 00-466 Warszawa, tel. 22 841 60 73
www.zab-bud.pl

Zab-Bud to jedna z najlepiej funkcjonujących firm budowlanych na Mazowszu. Gwarantuje wysoką jakość wykonawstwa z wykorzystaniem bardzo dobrych materiałów, spełnia wszystkie wymagania stawiane w ustawie o zamówieniach publicznych, a także zapewnia profesjonalną i terminową obsługę.

 

W 2011 i 2012 r. Zab-Bud otrzymał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, a za osiągniętą dynamikę wzrostu w latach 2009, 2010 i 2011 – Certyfikat Dynamiczna Firma 2012 przyznany przez Bisnode Polska. Firma zajęła drugie miejsce w konkursie Firma Inżynierska Mazowsza roku 2011 w kategorii wykonawstwo, organizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Jest również zdobywcą takich wyróżnień jak Modernizacja Roku 2007, Gazela Biznesu czy Srebrny Żuraw 2001.


Zab-Bud z siedzibą w Warszawie działa na terenie całego kraju. Świadczy usługi w zakresie robót budowlano-montażowych w generalnym wykonawstwie zarówno w sektorze inwestycji prywatnych, jak i publicznych. Oferuje również remonty i modernizacje. Firma powstała w 1983 r. Jej założycielem jest Andrzej Zaboklicki. Na początku istnienia specjalizowała się w instalacjach sanitarnych, a w 1989 r. rozpoczęła działalność w sektorze budownictwa ogólnego.

Zakres oferowanych przez Zab-Bud robót obejmuje budownictwo przemysłowe, mieszkaniowe oraz ogólne w tym obiekty użyteczności publicznej, tj. hale sportowe, obiekty handlowe, budynki biurowe, hotele, banki i tym podobne obiekty „pod klucz”.

   

Przy realizacji inwestycji Zab-Bud stosuje:
  • technologię tradycyjną
  • technologię prefabrykowaną
  • konstrukcje stalowe
  • konstrukcje żelbetowe
  • konstrukcje murowane
  • konstrukcje drewniane.


Firma jest w stanie zrealizować różnego rodzaju prace budowlane wykorzystując technologie dostępne na rynku. Obecnie współpracuje z renomowanymi firmami w zakresie robót specjalistycznych oraz z doświadczonymi biurami projektowymi. Dysponuje własnym specjalistycznym sprzętem i kadrą techniczną zdolną wykonać nawet najbardziej skomplikowane technicznie zadania inwestycyjne. Na wszystkie wykonywane prace udziela gwarancji.

Obecną sytuację na rynku oraz liczne sukcesy Zab-Bud zawdzięcza swojej specyficznej strukturze. Na jej czele stoi prezes – właściciel, który nadzoruje prace koordynatorów budów. Oni z kolei odpowiadają za opracowanie oferty i pozyskanie przetargów. Jeśli wygra Zab-Bud koordynator prowadzi budowę do samego końca. Taka struktura powstała w rezultacie wcześniejszych doświadczeń, kiedy to okazało się, że pozostawienie decyzyjności w jednym ręku oraz kompleksowe prowadzenie inwestycji daje pozytywne wyniki. W związku z tym koordynatorzy – liderzy powtarzają drogę, którą niegdyś pokonywał prezes – od kontraktu przez wykonawstwo aż „pod klucz”.

Aktualnie Zab-Bud prowadzi:
  • budowę bloku mieszkalnego o powierzchni 11 tys. m2 z 300 garażami na warszawskimUrsynowie
  • budowę budynku mieszkalnego przy ul. Ogrodowej 46/48 w Warszawie
  • budowę Laboratorium Badań Nieniszczących przy ul. Instytutowej 1 w Warszawie
  • budowę Przedszkola Publicznego nr 2 w Błoniu
  • remont budynku nr 56 – AON w Rembertowie
  • remont Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie
  • prace w zakresie wydzielenia architektoniczno-pożarowego w budynku „C” Biblioteki Narodowej w Warszawie
  • przebudowę strzelnicy garnizonowej dla wojska w Kątach Węgierskich
  • realizację żłobka w Wilanowie w systemie zaprojektuj i zbuduj.

Przykładowe realizacje:
 

Budowa sali gimnastycznej o powierzchni całkowitej 3423,47 m2 w Zespole Szkół nr 51 w Warszawie. Realizacja przyłącza do sieci cieplnej, wodno-kanalizacyjnego i elektrycznego. Przeprowadzenie prac wykończeniowych oraz wykonanie instalacji wewnętrznych (sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych).

 
Remont i rekonstrukcja budynku gospodarczego Laboratorium (część I) w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Rozbiórka oraz nadbudowa budynku, a także wykonanie dachu o konstrukcji stalowo drewnianej w technologii lekkiego szkieletu stalowego oraz izolacji przeciwwodnej metodą iniekcji ciśnieniowej.

 

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Braci Wagów 20 w Warszawie. Obiekt z 175 lokalami mieszkalnymi, usługowymi oraz dwupoziomowym garażem podziemnym (207 stanowisk postojowych), wykonany w technologii ścian szczelinowych i z infrastrukturą zewnętrzną.

 
Remont Pałacu Biskupiego przy Katedrze Polowej WP w Warszawie przy ul. Długiej 13/15. W obiekcie, objętym ochroną konserwatorską, o powierzchni użytkowej 1350 m2 wykonane zostały roboty remontowe betonowe, murarskie, dachowe, elewacyjne, tynkarskie i prace malarskie. Prace obejmowały również wymianę stolarki, ułożenie posadzki drewnianej i okładzin granitowych, a także remont instalacji elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej.

 

Budowa budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Towarowej 35 w Warszawie. Obiekt o 2 kondygnacjach podziemnych oraz 5 i 8 naziemnych (zależnie od części budynku), o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 5910,90 m2.

 

Przebudowa strzelnicy garnizonowej typu B do klasy I wraz z budową i przebudową towarzyszącej infrastruktury zewnętrznej w Kątach Węgierskich, gm. Nieporęt. Rozbiórka istniejących obiektów, nawierzchni oraz instalacji. Budowa kulochwytu głównego, przesłon pionowych i zadaszonych, schronów, stanowisk strzeleckich, stanowiska dowodzenia, stanowisk podnośników tarcz. Przebudowa i modernizacja płaszczyzny strzelań, wiat strzeleckich, budynku socjalnego, budowa wiaty nad punktem medycznym oraz budynku sanitarnego, niwelacja terenu wraz z ukształtowaniem kulochwytów poziomych i skarp zabezpieczających, budowa ogrodzenia i nawierzchni zewnętrznych, przyłącza energetyczne i sanitarne, instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne, wykonanie studni głębinowej.

 
Termomodernizacja Biblioteki Narodowej w Warszawie – docieplenie metodą lekką mokrą ścian zewnętrznych budynków od A1 do A6 oraz B1, B, C, D, E, F (powierzchnia ok. 7200 m2).Wykonano demontaż i montaż ślusarki aluminiowej okiennej oraz drzwiowej o łącznej powierzchni 6400 m2. Przeprowadzono modernizację systemu c.o. – wymiana poziomów i pionów (ok. 7900 m rur) grzejników (ok. 1300 szt.), instalacja układów pomiarowych. Prace objęły również wymianę opraw oświetleniowych na oprawy z energooszczędnym źródłem światła (ok.13 000 punktów świetlnych) wraz z wymianą instalacji i tablic oświetleniowych.

 

Budowa 5-6 kondygnacyjnego budynku mieszkalno-usługowego „pod klucz” z garażem podziemnym (155 stanowisk postojowych) i infrastrukturą zewnętrzną, zlokalizowanego przy al. KEN 22 w Warszawie. Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych obiektu wynosi 77 076 m2,
a usługowych 393 m2.

Projekt i wykonanie EVIONICA