Kreator
Budownictwa Roku

— 2012 —

DOKA Polska Sp. z o.o.

ul. Bankowa 32, 05-220 Zielonka k. Warszawy, tel. 22 771 08 00
www.doka.com

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2012 otrzymał również
Wojciech Schefke, prezes zarządu DOKA Polska Sp. z o.o.

Doka Polska Sp. z o.o. jest częścią austriackiej grupy Umdasch AG, która ma swoją siedzibę w Amstetten. Historia firmy sięga końca XIX wieku. Koncern jest podzielony na dwie części: Doka Group, specjalizującą się w technice deskowań, oraz Umdasch Shopfitting Group, zajmującą się wyposażaniem centrów handlowych i kreowaniem wizerunku marek. Głównym zadaniem Doka Group jest dostarczanie nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań szalunkowych niezbędnych do realizacji obiektów żelbetowych.

 

 

Doka w Polsce oficjalnie obecna jest od 1996 r. W tym czasie rozbudowano sieć oddziałów krajowych świadczących usługi związane z prowadzeniem projektów w zakresie dotyczącym dostawcy deskowań. Wszystkie oddziały zatrudniają inżynierów z odpowiednimi uprawnieniami oraz mają pełne zaplecze techniczne i logistyczne. W razie potrzeby filie otrzymują wsparcie wyspecjalizowanych biur technicznych koncernu i magazynów centralnych.


Budownictwo infrastrukturalne
Doka Polska dostarczyła deskowania do realizacji obiektów drogowych na północnej obwodnicy Warszawy. Konstrukcje przyczółków i filarów wiaduktów żelbetowych zostały wykonane przy użyciu deskowań ramowych Framax Xlife, a do uformowania ustrojów wykorzystano deskowanie Top 50 wsparte na wieżach nośnych Staxo 100. Inżynierowie firmy Doka opracowali także indywidualne projekty deskowań. Formy do betonowania głowic filarów wykonano specjalnie dla tej inwestycji w magazynie Doka. Przegląd deskowań i ich zwrot odbyły się na budowie.


Budownictwo kubaturowe i wysokie
Doka dysponuje pełną gamą produktów do realizacji najróżniejszych typów budynków: począwszy od domów mieszkalnych przez biurowce, aż po najwyższe budowle świata. Oprócz systemów ramowych, jak Framax Xlife i Frami Xlife, oraz dźwigarowych systemów stropowych, oferuje systemy wspinające i samowspinające, a także pełne wyposażenie BHP, w tym barierki i osłony wiatrowe. Wysoka jakość tych produktów i wyjątkowo prosta obsługa gwarantują krótki czas montażu deskowań oraz redukcję kosztów wykonawczych.
 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2012 otrzymał również Wojciech Schefke, prezes zarządu DOKA Polska Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie EVIONICA