Kreator
Budownictwa Roku

— 2013 —

Gabriela Ciszyńska-Matuszek

właściciel firmy SZANSA Usługi Informatyczne Gabriela Ciszyńska-Matuszek


Ukończyła studia techniczne na Politechnice Łódzkiej z wynikiem celującym. Pracuje z pasją, uwielbia rozmawiać z użytkownikami ZWCAD-a, z wieloma jest w stałym kontakcie od 2005 roku – czyli od momentu wprowadzenia na polski rynek pierwszej wersji programu ZWCAD. Wolny czas spędza z rodziną. Jej hobby to nauka języków obcych(angielski, włoski, niemiecki, francuski), czytanie książek, jazda na rowerze, jogging oraz pływanie.

Minęło 13 lat działalności Szansy na rynku. Jak w tym czasie zmieniła się firma?
W ciągu trzynastu lat istnienia na rynku zmieniliśmy się znacząco. Nie była to jednak rewolucja, ale stopniowa i naturalna ewolucja. Zaczynaliśmy w dwie osoby, świadcząc zewnętrzne wsparcie dla firm projektowych, zarówno w zakresie szkoleń, jak i wdrożeń programów CAD. Wraz z upływem czasu dochodzili do nas kolejni pracownicy. Obecnie nasz zespół liczy kilkanaście osób w dwóch biurach w Polsce. W 2008 roku zaczęliśmy tworzyć także własne oprogramowanie przeznaczone do programów CAD, a obecnie projektujemy również specjalistyczne aplikacje ułatwiające kontakt z klientami.

Co decyduje o wyborze Państwa produktów przez klientów?
Klienci wybierają oferowane przez nas oprogramowanie, gdyż stanowi ono doskonałą alternatywę cenową, a poza tym dostarcza szereg nowych funkcji, które nie są dostępne w innym oprogramowaniu CAD obecnym na rynku. Świadczymy pełne wsparcie dla użytkowników, a także prowadzimy szkolenia na każdym etapie zaawansowania obsługi programu. Praktycznie wszystkie programy z naszej oferty przetłumaczyliśmy na język polski oraz opracowaliśmy polską instrukcję obsługi. Dla samego programu ZWCAD 2012 stworzyliśmy prawie 800 stron dokumentacji w języku polskim. Klienci wybierając nasze produkty mogą być pewni, że jeśli potrzebowaliby informacji czy pomocy – mogą na nas liczyć.

Które programy z Państwa oferty cieszą się największą popularnością?
Zdecydowanie programem, który cieszy się największą popularnością wśród naszych klientów jest ZWCAD. Od ubiegłego roku dostępny jest na nowej platformie „autorskim jądrze” – program ZWCAD+. Aktualnie ZWCAD występuje również w wersjach branżowych tj. ZWCAD Mechanical i ZWCAD Architecture.
Popularna wśród użytkowników jest także bezpłatna wersja ZWCAD Touch, która umożliwia korzystanie z programu za pomocą urządzeń mobilnych, tj. iPad, iPhone. Pragnę również w tym miejscu wspomnieć o dostępności wielu nakładek branżowych do programu ZWCAD+. Dzięki temu specjaliści różnych dziedzin mogą korzystać z ZWCAD-a w połączeniu z preferowanymi przez siebie aplikacjami branżowymi, co znacząco poprawia ich komfort i efektywność prac projektowych. Nasza firma jest także producentem nakładek branżowych, np. do oznakowania dróg i autostrad (DROGI), do przedmiarowania (PRZEDMIAR), dla specjalistów zajmujących się geologią, BHP i wielu innych, również przeznaczonych do profesjonalnych wdrożeń ZWCAD-a w wielu polskich firmach.

Jaką popularnością cieszą się oferowane przez Państwa seminaria i szkolenia i kto może wziąć w nich udział?
Organizowane przez nas bezpłatne seminaria online i na żywo cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników systemów CAD. Zapraszamy każdą chętną osobę do udziału w seminariach i warsztatach online czy spotkaniach z nami podczas prezentacji i szkoleń na żywo, które staramy się regularnie prowadzić w różnych zakątkach Polski. Podczas seminariów i szkoleń gościmy zarówno aktualnych użytkowników programu ZWCAD, jak i potencjalnych – zainteresowanych zakupem, dla których szkolenie czy seminarium ma istotny wpływ na podjęcie decyzji o wdrożeniu. Dla potencjalnego klienta spotkanie takie jest również cenne ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu i dyskusji z przedstawicielami firm, które korzystają już z oferowanego przez nas oprogramowania. Często w czasie spotkań organizujemy konkursy, w których głównymi nagrodami są oczywiście programy z naszej oferty.

Szansa jest jednym z czołowych dystrybutorów programu ZWCAD z kilkuset na całym świecie. Jak udaje się Państwu utrzymać tę pozycję?
Jesteśmy dumni z rosnącej wciąż popularności ZWCAD-a w Polsce. Z pewnością mogę powiedzieć, że jest to zasługa naszego zespołu całkowicie oddanego obsłudze przed- i posprzedażowej, a także naszych partnerów – resellerów – dzięki którym jesteśmy w stanie dotrzeć do użytkowników w całym kraju i pozyskać ich zainteresowanie. Olbrzymi wpływ na popularność ZWCAD-a w Polsce mają nasi istniejący klienci zadowoleni z programu oraz naszej obsługi, którzy wracają do nas po zakupy kolejnych licencji i polecają nasze rozwiązania innym użytkownikom.

 

Szansa została uhonorowana, przez producenta programu ZWCAD – firmę ZWSOFT – nagrodami: ZWSOFT Best Performance 2012 podczas Global Partner Conference 2013, ZWSOFT Top Performer na Global Partner Conference 2012, w 2010 r. statuetką Gold Medal Sales Award, a także nagrodą Excellent Distributor. Firma otrzymała również EuroCertyfikat 2011 w kategorii Certyfikat Dobrych Praktyk Obsługi i Usług oraz dyplom honorowy Firma przyjazna architektom i Stowarzyszeniu Architektów Polskich, a także Złoty Certyfikat Rzetelności 2011. Program ZWCAD został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Top Builder w kategorii najlepszy produkt IT (2010, 2011 i 2012 r.), zaś wersja ZWCAD+ w 2013 r. w tej samej kategorii.Czy w najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie jakichś nowych wersji programów? Jeśli tak, czym będą się różnić od poprzednich wersji?
W najbliższym czasie oczekujemy oficjalnego wydania ZWCAD+ 2014. Wersja ta od momentu udostępnienia „bety” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników. Wprowadzono w niej m.in. bloki dynamiczne, indywidualny interfejs użytkownika (CUI), platformę .Net czy zgodność ze standardem DWG2013, co znacząco rozszerza możliwości programu. Nowo dodane funkcje z serii „smart” – Smart Voice i Smart Selection – zamieniają pracę w przyjemność. W nowej wersji duży nacisk położony został na wymianę danych w chmurze – ZWCAD+ Syble pozwala na synchronizację lokalnych danych z wirtualnym dyskiem w internecie, natomiast aktualizacje online czuwają nad tym, aby projektant pracował na aktualnej wersji ZWCAD+. Ponadto wprowadzono szereg udoskonaleń w obsłudze plików pdf, dwf i plt, które przekładają się między innymi na lepsze i dokładniejsze wydruki rysunków. Na bieżąco wprowadzane są także udoskonalenia i nowe funkcjonalności w obrębie wersji branżowych ZWCAD Mechanical i ZWCAD Architecture.
Z dumą chciałabym również nadmienić o uaktualnieniach i nowej funkcjonalności wprowadzanej przez nas w autorskich nakładkach tj. DROGI, TOOLS3, PRZEDMIAR, GEOLOGIA i Znaki BHP.

Firma Szansa została wyróżniona wieloma nagrodami. Czy któraś jest szczególnie dla Pani ważna?
Każda nagroda jest dla nas cennym uhonorowaniem wysiłków i daje nam wielką satysfakcję. Bardzo cenimy sobie przyznawane programom ZWCAD nagrody Top Builder oraz nagrody otrzymywane od producenta – firmy ZWSOFT za wdrożenia ZWCAD-a w polskich przedsiębiorstwach, a także za wsparcie świadczone użytkownikom. Jednakże najcenniejszą nagrodę stanowią dla nas referencje naszych użytkowników, a także miłe słowa odnośnie obsługi i programu, które otrzymujemy niemalże codziennie mailowo i telefonicznie od wielu naszych klientów.

Projekt i wykonanie EVIONICA