Reynaers Polska: Analizy cyklu życia aluminium

AluEco jest, wraz z VMRG (Stowarzyszenie Producentów Metalowych Okien i Elewacji [Association of Metal Windows and Facade Industry]) i ION (Holenderskie Stowarzyszenie Przemysłu Obróbki Powierzchniowej [Association of Industrial Surfacetreatment Netherlands]), upoważnione do badania wpływu aluminiowych elementów elewacji na środowisko. Stosowana metoda badawcza jest oparta jest na analizie cyklu życia (LCA), w ramach której oblicza się oddziaływanie aluminium na środowisko przez cały okres jego życia.

W ramach tych badań przeprowadza się analizy cyklu życia profili aluminiowych zarówno dla malowanych proszkowo jak i anodyzowanych obrobionych powierzchni. Co się okazuje? Okazuje się, że nowe wyniki są trzy razy lepsze od starych wyników. Taki wynik uzyskano dzięki długiemu okresowi życia i różnorodnej możliwość ponownego wykorzystania wyrobu z aluminium. Czas życia aluminiowych elementów elewacji wynosi co najmniej 75 lat a minimum 95% aluminium można ponownie wykorzystać. Oznacza to, że całkowity czas życia może sięgać nawet 1500 lat!

Raport AluEco i VMRG walidowano i można go używać do określania, na przykład, ratingu BREAAM. I dlatego od teraz architekci, doradcy, itp. mogą obliczać aluminiowe elementy elewacji z uwzględnieniem właściwych parametrów środowiskowych (zarówno dla elementów z powłoką malowaną proszkowo, jak i anodyzowaną).

 

źródło: www.reynaers.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA