Alstal dzieli się doświadczeniem jako Generalny Wykonawca

Nauka i budowictwo są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego potrzebna jest stała wymiana wiedzy. Korelacja nauki i biznesu w naszej organizacji jest znacząca i mocno odczuwalna. Widoczna jest nie tylko w obszarze szkolenia kadry, wykorzystania laboratoriów, zaangażowania inżynierów w procesie dydaktycznym uczelni technicznych, lecz także, a może w szczególności w projektowaniu, gdzie stanowi najistotniejszy aspekt budowania przewagi konkurencyjnej  podkreślał Marek Cichoń, Wiceprezes Grupy Alstal na konferencji NAUKA – BIZNES – BUDOWNICTWO, zorganizowanej przez miesięcznik Builder.

Firma Alstal zaprezentowała swoje realizacje w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji, m.in. konstrukcję nośną zadaszenia Opery Leśnej w Sopocie z widownią na 5579 miejsc, projekt i wykonanie największego auqaparku w Europie – Termy Maltańskie w Poznaniu oraz nowoczesnego stadionu żużlowego Motoarena w Toruniu, konstrukcję zadaszenia stadionu miejskiego w Rzeszowie pokrytego płytami poliwęglanowymi, konstrukcję hal produkcyjnych dla Volkswagen Motor Polska
w Polkowicach, montaż konstrukcji stalowej z obudową ścian oraz poszyciem dachu w budynku absorcji i destylacji Soda Ciech.

Osiągnięcia naukowe są wykorzystywane nie tylko w zakresie materiałów, technologii i produktów, ale również metod realizacji, a Alstal jest tego dobrym przykładem. Jako Generalny Wykonawca macie w swoim portfolio wiele realizacji, dużych inwestycji, a zarazem pięknych konstrukcji podsumowała Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna Builder Polska.

W drugim dniu konferencji odbyła się debata Nauka i biznes w budownictwie i architekturze  – wzajemne oczekiwania i korzyści ze współpracy firm z jednostkami naukowymi, instytutami badawczymi, uczelniami, a także wspólne obszary i kierunki działań.

Grupa Alstal od 2007 roku współpracuje z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, promując studentów wyróżniających się wiedzą, umiejętnościami i nieprzeciętnymi talentami budowlanymi. Dajemy możliwości rozwoju w Programie Praktyk Studenckich, Konkursach Prac Inżynierskich i Magisterskich. Realizowaliśmy cykl wykładów, którego fundamentem była wiedza przekazywana w praktyce – Instytut Wiedzy Praktycznej Alstal. Obszarem projektów edukacyjnych
są innowacyjne technologie i zaawansowane metody oraz praktyczno-dydaktyczne rozwiązania w branży budowlanej.

Alstal działa na rynku 40 lat, z czego jesteśmy bardzo dumni. W swojej działalności szczególnie cenimy sobie realizacje w formule „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie wykorzystywane są: wiedza, doświadczenie oraz nowe technologie w projektach kubaturowych, od pasadowienia, wymiany gruntu, instalacji po kolejne etapy, aż do efektu finalnego wskazywał w trakcie dyskusji Piotr Linowiecki, Dyrektor Pionu Budownictwa Komercyjnego i Infrastruktury Publicznej w Grupie Alstal.

 

źródło: informacja prasowa

Projekt i wykonanie EVIONICA