Grupa Pekabex przejęła nowy zakład produkcyjny w Mszczonowie

Oddział w Mszczonowie jest czwartym zakładem produkcyjnym Spółki Pekabex, lidera rynku prefabrykacji w Polsce. Jest jedynym z najnowocześniejszych,  na rynku polskim zakładem produkującym w technologii sprężonej i zbrojonej. W czwartek 21 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste przejęcie zakładu produkcyjnego.

 

Zakład w Mszczonowie, zlokalizowany na działce o powierzchni 15 ha, zakupiony został 15 stycznia tego roku za kwotę 45 mln zł.

 

Mszczonowska fabryka jest jednym z najnowocześniejszych  zakładów na rynku polskim. Posiada silną i doświadczoną kardę inżynierską oraz menadżerską, co potwierdzają dotychczasowe realizacje. 

Na chwilę obecną zakład produkuje sprężone płyty stropowe, słupy, belki, dźwigary sprężone, ściany. Zakład posiada infrastrukturę umożliwiającą produkcję wielkogabarytowych sprężonych elementów w bardzo krótkim czasie. W tym segmencie zakład jest zdecydowanym liderem na rynku Polskim.

W roku 2016 planujemy rozwój produkcji elementów zbrojonych jak również ścian, na które rośnie popyt na rynku Skandynawskim.

 

Aktualnie zakład produkuje 100m3 struktura (sprężona i zbrojona) oraz 600m2 płyt sprężonych dziennie , natomiast  docelowe moce produkcyjne przewidujemy w najbliższym czasie na średnim poziomie 150 m3 struktury oraz 800m2 płyt sprężonych dziennie. Fabryka rośnie w siłę i ma potencjał, by służyć ludziom i odpowiadać na potrzeby rynku polskiego jak również europejskiego.

 

Jako lider prefabrykacji w Polsce Grupa Pekabex od dawna inwestuje w obszary, które pomagają skutecznie odpowiadać na rosnące potrzeby klientów, którzy  stale wyznaczają  kierunki rozwoju. Specjalizuje się zarówno w produkcji tradycyjnych elementów zbrojonych, jak i nowoczesnych elementów strunobetonowych, które wykorzystywane są w budownictwie wielkokubaturowym oraz inżynieryjnym.

 

W uroczystości oficjalnego przejęcia zakładu produkcyjnego w Mszczonowie udział wzięli, m.in.: Burmistrz Miasta Mszczonów Józef Grzegorz Kurek, Wicestarosta Grzegorz Dobrowolski,  pracownicy naukowi uczelni takich jak: Politechnika Poznańska i Warszawska, SGGW, przedstawiciele firm deweloperskich, generalnego wykonawstwa, a także biur architektonicznych i projektowych. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzenia fabryki oraz możliwość zapoznania się z procesem produkcyjnym elementów.

 

źródło: informacja prasowa

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA