Nagroda ,,Europejskie Muzeum Roku 2016’’ dla Muzeum Historii Żydów Polskich

9 kwietnia w San Sebastian w Hiszpanii, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN otrzymało nagrodę w konkursie na Europejskie Muzeum Roku 2016. Dyrektor Muzeum prof. Dariusz Stola odebrał statuetkę w kształcie jajka, która pozostanie w Warszawie przez najbliższy rok


Konkurs został utworzony w 1977 roku w celu promocji najlepszych pośród europejskich muzeów i docenieniu tych, które starają się najlepiej służyć społeczeństwu wychodząc poza tradycyjne schematy ekspozycji wystaw.


Muzeum POLIN zostało docenione za tworzenie unikatowej atmosfery dla zwiedzających, pełną wyobraźni interpretację i prezentacje wspólnej historii Żydów i Polaków oraz za kreatywne podejście do edukacji i odpowiedzialność społeczną.


O tytuł ubiegało się łącznie 50 Muzeów z 24 krajów.


Muzeum Historii Żydów Polskich jest obiektem referencyjnych DORMA, do którego dostarczaliśmy automaty do drzwi przesuwnych, szklane ściany przesuwne i okucia do szkła. Więcej informacji o tej realizacji można znaleźć:

pl/inspiracje-rozwiazania/typ-budynku/budynki-uzytecznosci-publicznej/muzeum/museum_of_the_history_of_polish_jews_warsaw_pol/project.html?idref=214

 

źródło: www.dorma.com/pl

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA