Budimex: Uroczyste otwarcie lotniska w Szymanach

20 stycznia 2016 roku uroczyście otwarto Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. Lotnisko w Szymanach jest jedynym w północno-wschodniej Polsce.


Wykonawcą pola wzlotów wraz z wartownią jest Budimex, który zakończył prace 30 czerwca 2015 roku, na dwa miesiące przed kontraktowym terminem.

Zakres prac Budimeksu obejmował dwa zadania:

– budowę pola wzlotów (droga startowa, droga kołowania, płyta postojowa dla samolotów i śmigłowców, drogi techniczne i pożarowe, place postojowe dla sprzętu obsługi technicznej lotniska, oświetlenie nawigacyjne i sieci elektroenergetyczne) oraz budynku wartowni,

– opracowanie projektu i budowę naziemnej pomocy radionawigacyjnej.


Wartość prac zrealizowanych przez spółkę wynosi 89,3 mln złotych netto.

Lotnisko w Szymanach to jedna z wielu realizacji Budimeksu związanych z infrastrukturą lotniskową. Spółka wybudowała m.in. nowy pas startowy w pyrzowickim porcie lotniczym, Port Lotniczy Lublin w Świdniku i terminal pasażerski w Gdańsku – Rębiechowie.
Budimex jest wykonawcą płyt postojowych lotniska we Wrocławiu – Strachowicach, Gdańsku – Rębiechowie i Szczecinie – Goleniowie (pas startowy i płyty postojowe). Na warszawskim lotnisku Chopina spółka wybudowała Terminal 2., pola wzlotów, płyty postojowe, drogi kołowania oraz przebudowała skrzyżowanie dróg startowych.

 

źródło: www.budimex.pl

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA