Jakie okna kupić w 2024 r.?

Wybór okien to decyzja na lata, dlatego w tym zakresie nie należy ulegać modzie, lecz wybrać funkcjonalne i ponadczasowe rozwiązania, a aktualne trendy dopasować do własnych oczekiwań. W 2024 roku stawiamy na dbałość o środowisko naturalne, energooszczędność i praktyczne rozwiązania. Nie należy zapominać o nowoczesnym wzornictwie podkreślającym styl budynku.

Moda na duże przeszklenia
Od kilku lat nieustającym trendem są duże przeszklenia i panoramiczne okna tarasowe. Zapewniają znakomite doświetlenie wnętrza i mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj okna aluminiowe FUTURO, które pozwalają na tworzenie dowolnych form i kształtów, a dodatkowo są niezwykle solidne i odporne na warunki atmosferyczne. Połączenie w jednym projekcie okien aluminiowych i PVC pozwala na uzyskanie najlepszej jakości i funkcjonalności przy zachowaniu ekonomicznego balansu. Wśród okien PVC coraz większym uznaniem cieszą się drzwi tarasowe w systemie HST, które zastąpiły tradycyjne drzwi balkonowe. Zapewniają komfortowe przejście z pomieszczenia na zewnątrz, także dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Sprawnie i lekko działają, a ich wielkość pozwala na podziwianie otoczenia w całej okazałości.

Wizualne trendy
Właściwy kolor wykończeń, w tym stolarki okiennej, podkreśli estetykę i charakter budynku. Zawsze modne pozostają okna w stonowanych kolorach – bieli, szarości czy kremie. Są eleganckie i pasują do wielu stylów. W domach zbudowanych w stylu nowoczesnym, można wybrać odważniejsze kolory okien, jak choćby czarny, antracytowy czy złoty. Popularny stał wybór innego koloru okien na zewnątrz, a innego wewnątrz, tak zwany bikolor, co gwarantuje idealne dopasowanie. Warto zdecydować się na producenta, który nie ogranicza nas w tym zakresie. W ofercie WIŚNIOWSKI znajduje się ponad sto kolorów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.
Poza kolorystyką niezwykle ważna jest też estetyka wykonania. Zgrzew naroży wykonany metodą bezwypływkową V-Perfect to nie tylko precyzja, ale też estetyka – element ten jest prawie niewidoczny dla oczu, a jednocześnie zapewnia szczelność okna.

Termomodernizacja – dla ciepła, dla ekologii
30% utraty ciepła z budynku stanowią okna. Zatem dobrane w odpowiedni sposób będą miały znaczący wpływ na codzienne życie, zarówno, jeśli chodzi o komfort, jak i ekonomię, ale także – ochronę środowiska.
Wartość współczynnika przenikania ciepła przypadku okna WIŚNIOWSKI PRIMO 82 wynosi nawet 0,76 W/m2K, a dla systemów podnoszono przesuwnych HST PRIMO SkymotionMax już od 0,69W/m2K. To oznacza tylko jedno – w domu z tymi oknami jest naprawdę ciepło!

W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo, czy to użytkowników czy też to antywłamaniowe, zawsze powinno stanowić priorytet przy wyborze okien. WIŚNIOWSKI oferuje system zabezpieczeń uniemożliwiających przedostanie się przez okna, zarówno do środka, jak i na zewnątrz. To także solidne, trwałe szyby - w przypadku okien WIŚNIOWSKI pakiet trzyszybowy dostępny w standardzie. Wysoką jakość i bezpieczeństwo okien WIŃŚIOWSKI potwierdza certyfikat jakości Quality Silver wydany przez IFT Rosenheim.

Smart dom
Współcześnie nie wyobrażamy już sobie domu bez udogodnień za pomocą aplikacji. System smartCONNECTED to inteligentny i intuicyjny system służący do zdalnego sterowania zarówno domem, jak i posesją.  Z pomocą aplikacji można z każdego miejsca zarządzać urządzeniami domowymi i sprawdzać ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami.

Gwarancja na przyszłość
7-letnia gwarancja dla okien WIŚNIOWSKI to potwierdzenie najwyższej jakości i niezawodności. Wybierając okna WIŚNIOWSKI masz pewność, że będą służyły przez wiele lat.
 

źródło: informacja prasowa

Projekt i wykonanie EVIONICA