Harden Construction wybudował fabrykę sprzętu AGD dla Samsung Electronics o powierzchni ponad 60 tys. mkw. z antresolą

Generalny wykonawca Harden Construction zakończył budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej dla światowego lidera branży elektronicznej i AGD – Samsung Electronics. Obiekt o powierzchni ponad 60 tys. mkw. jest usytuowany we Wronkach, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. W fabryce będą zlokalizowane nowe linie do produkcji sprzętu AGD, dlatego jej konstrukcja i zastosowane rozwiązania w precyzyjny sposób odpowiadają wymaganiom inwestora. Obiekt jest wyposażony w antresolę o powierzchni ponad 23 tys. mkw. W tym roku planowane jest uzyskanie certyfikatu BREEAM EXCELLENT, potwierdzającego najwyższą jakość realizacji inwestycji oraz zastosowanie najlepszych materiałów budowlanych i proekologicznych rozwiązań. Zgodnie z przeznaczeniem hali i potrzebą wprowadzenia do niej technologicznych ciągów produkcyjnych zastosowano szereg unikatowych systemowych rozwiązań.
 
- Ten obiekt, ze względu na swoje przeznaczenie oraz wprowadzane rozwiązania technologiczne wymagał od nas bardzo precyzyjnego poznania specyfiki przyszłej działalności, która będzie w nim prowadzona. Musieliśmy dokładnie zaplanować dosłownie każdy centymetr powierzchni hali i antresoli, zdefiniować jego przeznaczenie i przypisać rodzaj posadzki tak, aby spełniała wymogi konkretnej technologii oraz miała odpowiednią nośność. Mamy satysfakcję, że wyzwania projektowe i inżynierskie w tej inwestycji osiągnęliśmy z sukcesem – mówi Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.
 
Wprowadzane do obiektów przemysłowych nowe technologie stanowią wyzwanie dla architektów i inżynierów. Takie rozwiązania mają swoją specyfikę i wymogi: optymalna nośność elementów konstrukcyjnych, zapewnienie odpowiedniej powierzchni pod kątem bezkolizyjnego działania czy dopasowanie współpracy danego elementu z innymi częściami infrastruktury. Dział projektowy i specjaliści branżowi z Harden Construction analizują cały szereg rozwiązań projektowych, aby wybrać i zainstalować te ściśle dopasowane do potrzeb procesów produkcyjnych oraz technologii wytwarzania oczekiwanych przez inwestora.
 
- Możliwość realizacji tak wymagającej inwestycji to potwierdzenie posiadania przez nas bogatej oferty różnych rozwiązań i funkcjonalności, które w sposób elastyczny możemy dopasowywać do konkretnych potrzeb klienta. W przypadku tego obiektu tylko pozornie realizujemy standardowy projekt. W praktyce jest on unikatowy i specyficzny, przepełniony różnymi dedykowanymi rozwiązaniami, które mają zapewnić najwyższą efektywność użytkowania Jeśli inwestor oczekuje konkretnego rozwiązania to my je mu zaoferujemy – podkreśla Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.


źródło: informacja prasowa

Projekt i wykonanie EVIONICA