ALSTAL wybuduje III etap Diasfery Łódzkiej

Firma deweloperska Duda Development powierzyła generalne wykonawstwo projektu III etapu Diasfery Łódzkiej – budynku mieszkalnego, który stanie przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego – firmie ALSTAL Grupa Budowlana z Bydgoszczy.

Diasfera będzie sercem Łodzi, to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną, a nowa inwestycja będzie podkreśla to, co najlepsze i najpiękniejsze w Łodzi. Pierwsze dwa etapy Diasfery, wraz ze zrewitalizowanym Budynkiem Warsztatowym na terenie inwestycji, obejmowały łącznie 468 mieszkania. Kolejny etap powiększy to śródmiejskie osiedle o 115 lokali mieszkalnych. W budynku znajdzie się także 6 lokali usługowych w parterze oraz podziemne hale garażowe.

- Łódź ma niezwykły potencjał i cieszę się, że razem z firmą  Duda Development, będziemy realizować III etap Diasfery. To wyjątkowy projekt, nie tylko ze względu na miejsce, ale i niezwykłe detale. Elewacja I etapu nawiązuje do architektury łódzkich kamienic, zaś w III etapie fasada budynku zostanie ozdobiona nowoczesną mozaiką, która podkreśli wyjątkowość inwestycji. Współpraca z Duda Development to ogromne wyróżnienie dla ALSTAL i dla wszystkich pracowników. Tak wyjątkowe projekty, wspaniałe, wizjonerskie pomysły wymagają profesjonalnego wykonania. Jestem pewny, że nasze 48 – letnie doświadczenie w budownictwie spełni najwyższe oczekiwania Inwestora. Dążymy do perfekcji w każdym szczególe, aby III etap Diasfery stał się nie tylko częścią Łodzi, ale także symbolem harmonijnego połączenia przeszłości z teraźniejszością - powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.

Inwestorem jest rodzinna firma - Duda Development, która rozpoczynała swoją działalność w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach. Prowadzi działalność w całym kraju: przede wszystkim w sektorze budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego oraz inwestycji gruntowych. Diasfera jest jej pierwszym projektem mieszkaniowym poza Wielkopolską, a zarazem największym z dotychczasowych.

Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma, ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 48 lat specjalizuje się w projektowani i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych w tym budownictwie mieszkaniowym. Bydgoska firma realizuje budowy najbardziej wymagających inwestycji m.in. w Trójmieście, czy w Katowicach. Łódzki oddział ALSTAL prężnie działa również w Łodzi, gdzie realizuje projekty hal i magazynów przemysłowych. Bogate portfolio obejmuje takie realizacje, jak nagrodzony w konkursie Budowa Roku 2022 magazyn Adamed Pharma S.A. w Pabianicach, czy nagrodzone Zaplecze Techniczne oraz Hala Postojowa w Wągrowcu, które otrzymało tytuł Arcydzieła Sztuki Budowlanej. Obecnie ALSTAL realizuje budowę Alchemium Politechniki Łódzkiej.

źródło: infromacja prasowa

Projekt i wykonanie EVIONICA