Nowa nakładka ISOVER RIGIPS WEBER na AUTODESK® REVIT®

Marki należące do Grupy Saint-Gobain Construction Products Polska, producenta  materiałów budowlanych oraz rozwiązań systemowych, wspierają architektów i projektantów, tworząc nowe, gotowe narzędzia wspomagające pracę projektową.
Na rynku właśnie pojawiła się wspólna nakładka na oprogramowanie Autodesk® Revit®, zawierająca trzy osobne zakładki dedykowane dla marek ISOVER, RIGIPS i WEBER. Stworzona aplikacja to unikalne na rynku narzędzie posiadające tak szeroką gamę produktów i rozwiązań oraz szereg dodatkowych funkcjonalności usprawniających proces projektowania.

Opracowane, bogate biblioteki produktów i rozwiązań marek  ISOVER, RIGIPS i WEBER dostępne w ramach nakładki stworzonej w środowisku Autodesk® Revit® wpisują się w stale rozwijający się trend projektowania i budowania z wykorzystaniem technologii BIM.  Autodesk® Revit® jest jednym z wiodących producentów oprogramowania wykorzystywanych do pracy w środowisku BIM.


Szeroka gama materiałów i rozwiązań w jednym miejscu
Nakładka na Revit składająca się z trzech oddzielnych zakładek ISOVER, RIGIPS i WEBER skupia produkty powyższych marek z uwzględnieniem ich wariantowości takich jak: warianty kolorystyczne farb i tynków WEBER, grubości izolacji termicznej ISOVER czy użytych akcesoriów do poszczególnych systemów RIGIPS. Ponadto do nakładki wprowadzono sprawdzone, wielowarstwowe i kompletne rozwiązaniach przegród budowalnych tj. wszystkie warianty systemów suchej zabudowy RIGIPS - dedykowane ścianom działowym, okładzinom ściennym i sufitowym, zabudowie szybów windowych oraz instalacyjnych, ścianom z bloczków gipsowych, zabudowie poddaszy oraz sufitom podwieszanym. Rozwiązania w oparciu o produkty ISOVER i WEBER skupiają następujące grupy:  dachy skośne i płaskie, podłogi, ściany zewnętrzne w technologii ETICS, rozwiązania muru warstwowego oraz z fasad wentylowanych, rozwiązania hydroizolacji, żywic oraz płynnych membran.
Podczas tworzenia narzędzia zależało nam na tym, aby umożliwić użytkownikowi szybkie znalezienie odpowiedniego materiału lub rozwiązania. W tym celu opracowaliśmy klarowne podziały na kategorie, wyszukiwarki oraz szereg dynamicznych filtrów zmniejszające zakres szukanych produktów lub rozwiązań, w tym także palety kolorystyczne WEBER.” – mówi Katarzyna Kita -  inżynier rozwoju technicznego/specjalista BIM.
Stworzone biblioteki produktów i rozwiązań zawierają także szereg charakteryzujących je informacji i parametrów technicznych ułatwiających projektowanie, jak m.in. dane na temat rekomendowanego zastosowania, najważniejszych właściwości, izolacyjności akustycznej, parametrów termicznych czy danych dotyczących ochrony przeciwpożarowej.


Wsparcie w projektowaniu poprzez funkcjonalności
Poza szeroką gamą produktów i rozwiązań wraz z parametrami technicznymi do nakładki ISOVER RIGIPS WEBER wprowadzono dodatkowe funkcjonalności, które pomagają w projektowaniu i przyspieszają codzienną pracę. Pierwszym narzędziem, na które warto  zwrócić uwagę jest kalkulator współczynnika przenikania ciepła przegród budowalnych Uc.
„Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom współczynnika przenikania ciepła przegrody Uc znajdujących się w „Rozporządzaniu Ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny podlegać budynki i ich usytuowanie” chcieliśmy uprościć obliczenia i stworzyliśmy kalkulator współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych Uc.  W narzędziu można wyznaczyć współczynnik Uc dla przegrody z zadanymi warstwami oraz z uwzględnieniem poprawek do współczynnika. Kalkulator w prosty sposób umożliwia także dobranie odpowiedniego materiału izolacyjnego z gamy produktów ISOVER do zadanego, oczekiwanego Uc.” – mówi Katarzyna Kita.

Inną, równie ważną funkcjonalnością jest mechanizm kontroli maksymalnych wysokości ścian w systemach RIGIPS, dzięki którym na etapie projektowania wychwytywane są błędnie wprowadzone rozwiązania. Ponadto, nakładka umożliwia wprowadzenie przedścianki zabudowy stelaży pod urządzenia sanitarne w systemach suchej zabudowy RIGIPS. Co więcej, dzięki nakładce, na podstawie pola powierzchni zaprojektowanych przegród, w łatwy sposób można uzyskać zestawienie materiałowe zastosowanych produktów firmy Saint-Gobain. Z poziomu nakładki użytkownik ma także dostęp do dokumentacji technicznej, takiej jak: rysunki techniczne, w tym szczegółowe detale, karty techniczne produktów, deklaracje właściwości użytkowych, wytyczne projektowo-montażowe, katalogi oraz liczne odwołania do stron producenckich.
Wszystkie wyżej wymienione udogodnienia sprawiają, że przy użyciu jednej nakładki ISOVER RIGIPS WEBER projektowanie staje się łatwe, szybkie oraz nie wymaga zbierania informacji i wiedzy z różnych źródeł.
Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER na oprogramowanie Autodesk® Revit® została stworzona dla czterech wersji oprogramowania: 2019, 2020, 2021 oraz 2022. Narzędzie można pobrać ze stron:  isover.pl, rigips.pl, pl.weber.

źródło: informacja prasowa

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA