Spowolnienie gospodarcze związane z epidemią łagodnie potraktowało branżę systemów detekcji gazów. W 2020 r. oraz w pierwszej połowie br. firma Gazex utrzymała sprzedaż na poziomie nieodbiegającym od poprzednich lat. Trend ten dotyczy wszystkich sztandarowych produktów: systemów detekcji gazu ziemnego i płynnego, stosowanych w kotłowniach oraz halach z nagrzewnicami lub promiennikami gazowymi, systemów detekcji CO i LPG montowanych w garażach podziemnych oraz systemów wykrywających związki organiczne wykorzystywane w procesach produkcyjnych lub będące ich produktem ubocznym.
Wzrost świadomości ekologicznej inwestorów, a także działania proekologiczne podejmowane przez kraje Unii Europejskiej mają ogromny wpływ na kierunek rozwoju branży systemów detekcji gazów. Odwrót od szkodliwych dla warstwy ozonowej czynników chłodniczych spowodował dynamiczny rozwój chłodnictwa opartego na czynniku R744 (dwutlenek węgla). Gazex jest dziś liderem w zakresie wykrywania wycieków tego czynnika z instalacji chłodniczych.
Wypowiedź Krzysztofa Chmielewskiego, współwłaściciela firmy Gazex została zamieszczona w Inżynierze Budownictwa, wydanie 7/8.2021.