Tubądzin partnerem spektaklu „Cardillac” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Grupa Tubądzin od lat działa na rzecz kultury. W roku 2021 firma rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Inauguracją tej współpracy było przygotowanie i zrealizowanie opery „Cardillac”, w reżyserii Mariusza Trelińskiego, której Grupa Tubądzin była partnerem.

Grupa Tubądzin została Partnerem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej przy operze „Cardillac”, w reżyserii Mariusza Trelińskiego, której premiera odbyła się 25 czerwca o godz. 18.00. Skomponowana przez Paula Hindemitha opera w trzech aktach z librettem Ferdinanda Liona, swoją prapremierę miała w 1926 r. w Staatsoper w Dreźnie. Warszawska inscenizacja to pierwsze od 1962 roku wystawienie dzieła Hindemitha na stołecznej scenie operowej i jednocześnie pierwsza realizacja „Cardillaca” na niej. W tytułową postać wcielił się wybitny bas-baryton Tomasz Konieczny, stale wykonujący tę partię w Operze Wiedeńskiej.
Współpraca Teatru Wielkiego z Grupą Tubądzin to naturalna konsekwencja działań podejmowanych przez oba podmioty. Z jednej strony – światowej klasy instytucja kultury – Teatr Wielki - Opera Narodowa, zapraszający do współpracy prestiżowych partnerów biznesowych, z drugiej Grupa Tubądzin – jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce, od lat kreujący trendy w designie. Cieszymy się, że możemy pracować na wspólnymi projektami, inspirując się i wzajemnie czerpiąc ze swoich doświadczeń.  – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin.
 
„Cardillac” to kryminalna historia, z morderstwami klientek słynnego jubilera Cardillaca w tle. Scenografię do produkcji stworzył Boris Kudlička, a w wystroju pokoju głównego bohatera wykorzystane zostały eleganckie białe płytki Tubądzin z kolekcji Unit Plus. Był to sceniczny debiut produktów firmy, które dotychczas zdobiły przestrzenie wspólne wielu instytucji kultury, lecz teraz trafiły na deski teatru.

Współpraca Grupy Tubądzin z Teatrem Wielkim - Operą Narodową nie ogranicza się jednak jedynie do partnerstwa przy produkcji. W tym roku odbędzie także wspólna organizacja programu inspirujących spotkań z architektami w siedzibie Teatru Wielkiego, którym przyświecać będzie hasło „Kultura przestrzeni”, rozumiane jako wpływ szeroko pojętej kultury na przestrzeń i jakość życia, szczególnie w nowych, (post)pandemicznych czasach. Tubądzin w swoich działaniach od lat łączy biznes ze sztuką i humanizmem. Pokazuje, że z pozoru czysto użytkowy przedmiot, jakim jest płytka ceramiczna, może w dzisiejszym świecie być nośnikiem i narzędziem dla sztuki i jej twórców. Zarówno dla Teatru, jak i Grupy Tubądzin, człowiek jest w centrum uwagi i wokół niego koncentrują się najważniejsze działania obu Partnerów.

Tubądzin zaprasza do współpracy znanych projektantów działających na pograniczu sztuki, mody, designu i architektury. Kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a nagradzana kolekcja Cielo e Terra, światowej klasy projektantki Doroty Koziara wybierana jest przez najważniejsze polskie studia projektowe i osobowości medialne. Tubądzin wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych artystów w województwie łódzkim, wierząc, że hasło „Kultura przestrzeni” pozwala łączyć różne dyscypliny sztuki i wydobywać piękno z przedmiotów i miejsc, mających zmieniać jakość życia ludzi na coraz piękniejszą

 

źródło: materiał prasowy

 

fot. Krzysztof Bieliński

Projekt i wykonanie EVIONICA