Oszczędność formy i różnorodność rozwiązań czy właśnie tego oczekujemy od minimalistycznej architektury? Nowoczesne stodoły i ich charakterystyczna prostota trafiły w gusta Polaków. Budowa takiego budynku nie należy do skomplikowanych, a ekonomia eksploatowania jest dodatkową zaletą. Jak dobrać stolarkę otworową do takiego projektu? Architekci podpowiadają.
Prosta konstrukcja, dwuspadowy dach, charakterystyczne wielkogabarytowe przeszklenia w centralnych częściach nadają budynkowi wyjątkowej sylwetki. Dominują tu szarości, odcienie betonu, drewno, a indywidualne elewacje pozwalają wpisać tego typu projekt w każdą architekturę krajobrazu. W praktycznym aspekcie stodoły są doceniane przez właścicieli wąskich działek. Dobór odpowiedniej kolorystyki bramy, drzwi, okien czy osłon dodaje całości charakteru.
Minimalistyczna szarość
Do prostych brył w sposób naturalny i oczywisty typujemy szarości, to pierwsza myśl wielu inwestorów, również tych zafascynowanych minimalizmem. Wybór nie jest tak oczywisty, bogate możliwości stwarzają, że można wybrać fakturę dekoru, postawić na gładką taflę okleiny, ale też korzystać z różnorodnej palety barw.
Odważnie
Beton na stałe zadomowił się w architektonicznych planach, odgrywając pierwsze skrzypce w minimalistycznych aranżacjach, wkroczył szturmem również w przestrzeń stolarki otworowej, gwarantując odważne, ale i niepospolite rozwiązanie. Do takich można również zaliczyć jej wysokość „czerń”. Dodaje elegancji, często jest wybierana przez orędowników designu, którzy stawiają na oryginalność i niepowtarzalność. Doskonale sprawdzi się przy łączeniu z innymi kolorami i formami.
Powrót drewna
Szlachetne drewno, jego struktura i urok kuszą. Utrzymanie nie należy do najłatwiejszych, z myślą inwestorach – powstał haptyczny dekor Woodec Dąb Turner, doskonale i naturalnie imitujący drewno, przy zachowaniu pełnej wygody w utrzymaniu produktu.
Miksowanie rozwiązań
Różnorodność, z jaką można spotkać się na terenie dzisiejszych budów w Polsce - urzeka. Miksowanie dekorów, faktur czy wręcz różnych rozwiązań sprawia, że ograniczenia aranżacyjne nie istnieją. Malowane strukturalnie drzwi SOLANO, zestawione z gładką bramą i drewnopodobnym dekorem okien – tworzą niesamowity efekt, dodając antracytowe żaluzje fasadowe, można uzyskać efekt, który znajdzie zastosowanie w każdym projekcie domu.
źródło: informacja prasowa