Mariusz Górecki z Atlas Ward Polska o cyfryzacji w branży budowlanej

Cyfryzacja branży budowlanej jest procesem, który intensywnie postępuje od co najmniej kilkunastu lat. Jako generalny wykonawca zdajemy sobie sprawę z tego, że stosowanie nowoczesnych narzędzi decyduje o sukcesie prowadzonych przez nas projektów. Aby być konkurencyjnym na rynku, należy stale optymalizować procesy i usprawniać przepływ informacji oraz dokumentów. W Atlas Ward Polska do zarządzania procesem inwestycyjno-budowlanym wykorzystujemy najnowocześniejsze oprogramowanie, zapewniające szybki przepływ i integrację danych, bezpieczeństwo oraz terminowość przedsięwzięcia. Procesy biznesowe i workflow dokumentów wspierane są przez systemy typu SAP oraz specjalistyczne aplikacje. Od początku naszej działalności inwestujemy w zaawansowane technologie do projektowania 3D i sprzęt skonfigurowany do najbardziej efektywnej pracy.
Zgromadzone w systemach dane to wartość nie do przecenienia. W oparciu o nie dokonujemy analiz, pomiarów i możemy podejmować optymalne decyzje biznesowe. Dlatego wielką wagę przykładamy zarówno do sposobu gromadzenia i przepływu danych, jak i szczelności systemów. Kwestia bezpieczeństwa w biznesie, który na coraz większą skalę przenosi się do wirtualnego świata, jest tematem zdecydowanie priorytetowym dla nas, a także inwestorów.

Wypowiedź Mariusza Góreckiego, prezesa zarządu i dyrektora generalnego Atlas Ward Polska Sp. z o.o. została zamieszczona w Inżynierze Budownictwa, wydanie 4/2020.

 

Projekt i wykonanie EVIONICA