Po świątecznej przerwie pozostało już tylko miłe wspomnienie. Z pewnością każdy wrócił do swoich obowiązków i zadań. Również BMI Braas z pozytywną energią rozpoczyna realizację planów na rok 2020. Jedną z pierwszych propozycji marki jest nowy harmonogram szkoleń dla dekarzy. To oferta skierowana do osób pracujących na dachu, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności a także dla tych dekarzy, którzy myślą o uzyskaniu tytułu Certyfikowany Dekarz Braas.
Od początku swojej działalności BMI Braas kładzie duży nacisk na efektywną współpracę z dekarzami i dzielenie się z nimi wiedzą. Organizowane przez markę szkolenia są idealnym miejscem do realizacji tych celów. Obecnie BMI Braas posiada w Polsce trzy ośrodki szkoleniowe położone w Gdańsku, Radomiu i Zakopanem. Są w nich przeprowadzane dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla osób związanych z branżą dachową. Rocznie szkoli się w nich około 300 dekarzy i handlowców.
Oferta BMI Braas obejmuje sześć tematów szkoleniowych. Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do mistrzostwa w swoim fachu, ale również tych, którzy chcą odświeżyć wiedzę na temat przegrody dachowej, adresowane jest szkolenie podstawowe ,,Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych BMI Braas”. To warsztat organizowany na indywidualne zamówienie grup dekarskich, nie przekraczających 12 osób.
Dla osób bardziej doświadczonych dedykowane są szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu zakresowi tematycznemu:
• ,,Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów” – szkolenie, które umożliwia zdobycie i/lub usystematyzowanie wiedzy z zakresu funkcjonowania przegrody dachowej oraz rozwiązań systemowych Braas. W trakcie szkolenia są szczegółowo omawiane i trenowane poprawne rozwiązania prawidłowego wykonania okapów, koszy i obróbek kominów.
• ,,Wieże, stożki i krzywizny” – jest to szkolenie na temat zasad układania karpiówek Opal w łuskę i koronkę, zasad układania karpiówek na stożkach i krzywiznach oraz specyfiki układania dachówek płaskich (np. Tegalit, Turmalin, Reviva, Smaragd).
• ,,Karpiówka Opal na wolim oku” – to szkolenie, podczas którego szczególny nacisk położony jest na samodzielne konstruowanie w dwóch wariantach ściany czołowej wolego oka oraz łatowanie i układanie karpiówek na wolim oku.
• ,,Blachodachówki AeroDek i AeroDek Quadro. Zasady układania” oraz ,,Blachodachówki AeroDek Quadro i AeroDek. Zasady układania” – szkolenie, w trakcie którego dekarz nabędzie i/lub usystematyzuje wiedzę na temat funkcjonowania przegrody dachowej i rozwiązań systemowych Braas, a w szczególności systemu AeroDek i AeroDek Quadro. Pierwsze ze szkoleń, poza częścią produktową, obejmuje również część praktyczną dedykowaną blachodachówkom AeroDek Harenda i Tradition. W drugim przypadku część praktyczna będzie dotyczyła blachodachówki AeroDek Quadro.
Liczba uczestników szkoleń jest ograniczona. O wpisie uczestników na listę decyduje kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie opłaty za uczestnictwo w warsztatach.
Na szkolenia w wybranych terminach zgłaszać się można za pośrednictwem formularzy, które dostępne są na stronie: https://www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia-braas/szkolenia-dla-dekarzy.html
źródło: informacja prasowa