Kreator
Budownictwa Roku

— 2015 —

Bruno Lambrecht

dyrektor generalny CFE Polska Sp. z o.o.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2015 otrzymała również firma
CFE Polska Sp. z o.o.

Dyrektor Generalny CFE Polska, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Uniwersytetu Katolickiego w Leuven (Belgia). Posiada duże doświadczenie w zakresie inżynierii i zarządzania w sektorze budowlanym. Na polskim rynku budowlanym obecny od 15 lat. Biegle włada językiem holenderskim (język ojczysty), francuskim i angielskim, może komunikować się również w języku polskim i niemieckim. W lipcu 2012 roku został wybrany na przewodniczącego Zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej.

W jaki sposób przyczynia się Pan do budowania zaufania do CFE?
CFE zyskało zaufanie kontrahentów, ponieważ dotrzymuje obietnic. Klienci wiedzą, że firma jest ich partnerem, a nie konkurentem. Na polskim rynku istniejemy od niemal 20 lat, a nasze projekty zawsze kończymy na czas, czym gwarantujemy klientom pełne zadowolenie. Świadectwem zaufania do CFE jest stała współpraca z klientami takimi jak: Valeo, Saint-Gobain, E.Leclerc czy Atrium Nieruchomości. Z naszymi klientami oraz podwykonawcami współpracujemy w sposób otwarty i bezpośredni, budując trwałe partnerstwo.

Dobrze dobrany zespół to klucz do sukcesu każdej firmy. Proszę powiedzieć, jacy ludzie stoją za sukcesem CFE.
Firmę tworzą ludzie, tak więc sukces CFE nie byłby możliwy bez naszego wyjątkowego zespołu: od inżynierów obecnych w miejscu budowy poprzez zespół przetargowy na kierownictwie firmy kończąc. Poświęcamy mnóstwo czasu i energii na proces rekrutacji. Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie nieustannego rozwoju naszej firmy potrzebujemy osób będących idealnym uzupełnieniem istniejącego zespołu. Ludzie, których zatrudniamy, muszą rozumieć wyznawaną przez nas filozofię oraz identyfikować się z wartościami przyjętymi w CFE. Jeśli wraz z rozwojem firmy uda nam się je utrzymać, będziemy z pewnością kontynuować dobrą passę.
 

Każdy pracownik w firmie zobowiązany jest do przestrzegania określonych zasad. Jakie to są reguły?
Pracownicy muszą działać zgodnie z pięcioma głównymi zasadami:

  • Szacunek – szanujemy naszych pracowników, klientów, podwykonawców oraz wszystkie strony zaangażowane w proces budowy. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz podwykonawców są podstawą realizacji projektów. Dążymy do bezwypadkowej pracy podczas każdej inwestycji.
  • Profesjonalizm – zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem. Dążymy do ciągłego udoskonalania warunków operacyjnych, środowiskowych, jakości i higieny pracy, a także poziomu bezpieczeństwa i związanych z tym systemów zarządzania.
  • Elastyczność – zachęcamy naszych
  • pracowników do stosowania kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań. Staramy się, aby struktury naszej firmy i place budowy były jak najbardziej adaptowalne do sytuacji rynkowej.
  • Niezależność i przejrzystość – odpowiedzialne i przejrzyste mechanizmy zarządzania pozwalają działać szybko i dostosowywać się do potrzeb klientów. Zdarza się, że zmieniają się one wraz z rozwojem danego klienta lub projektu. Nie tolerujemy korupcji oraz nieetycznego zachowania. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie może to przynieść wymierne korzyści.
  • Solidarność i duch zespołowy – praca zespołowa jest podstawą udanych projektów. Jeśli zespół nie jest zgrany, nie zdoła wykonać tak złożonych zadań jak budowa obiektu, która wymaga zaangażowania wielu ludzi, transakcji i emocji.

Budują Państwo w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Jak ocenia Pan ten system? Czy jest to korzystniejsza formuła niż w sytuacji, gdy te zadania są rozdzielone pomiędzy dwie niezależne firmy?
„Zaprojektuj i zbuduj” jest dobrym rozwiązaniem dla projektów, które we wczesnej fazie zostały dobrze zdefiniowane przez klienta. CFE ma fachową wiedzę techniczną z zakresu procesu budowlanego oraz cen materiałów budowlanych. W związku z tym możemy optymalnie spełnić życzenia klienta.Ze względu na mniejszą ilość stron uczestniczących w projektowaniu i budowie modelu, sama faza budowy często przebiega płynniej i szybciej. W przypadku złożonych konstrukcji, których koszty są trudne do oszacowania w początkowych fazach projektu, oddzielenie projektu od samej budowy może okazać się korzystniejsze dla klienta. Jednak nawet w takich przypadkach, zawsze staramy się przekonać klienta do przeniesienia odpowiedzialności za projekt wykonawczy na generalnego wykonawcę.

Jakie istotne obiekty zostały ostatnio zrealizowane w tej formule?
Formułę „zaprojektuj i zbuduj” wykorzystaliśmy przy projektach sklepów E.Leclerc, a także przy budowie zakładów produkcyjnych, takich jak Rektor czy Soprema. Ostatni wspomniany przeze mnie projekt dotyczył budowy fabryki membran bitumicznych w Błoniu na działce o powierzchni 80 000 m2.
Lubimy podejmować się zadań, w których jesteśmy odpowiedzialni za cały proces budowlany. Bogate doświadczenie CFE w połączeniu z „zaprojektuj i zbuduj” daje możliwość zoptymalizowania projektu klienta, a także wygenerowania oszczędności.

 


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2015

otrzymała również firma 

CFE Polska Sp. z o.o.
ul. 17 Stycznia 48, 02-146 Warszawa
tel. 22 456 16 00
www.cfe.com.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA