Budmiex: Rozstrzygnięcie konkursu "Budowa Roku 2015"

24 maja 2016 roku Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa po raz 26. przyznał tytuły Budowa Roku.
PZBITB nagradza inwestycje, które wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonania robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, a także wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.
W tegorocznej edycji konkursu dwie inwestycje zrealizowane przez Budimex zdobyły tytuł „Budowa Roku 2015” (nagrody I stopnia) oraz dwie nagrody II stopnia.
Tytuł „Budowa Roku 2015” (nagrodę I stopnia) otrzymały następujące realizacje Budimeksu:
• Zaprojektowanie i wykonanie obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 (na odcinku od węzła Augustów do węzła Szkocja) i drogi ekspresowej S61 (na odcinku od węzła Szkocja do węzła Lotnisko) – w kategorii obiekty drogowe i kolejowe;
• Gdyńska Szkoła Filmowa z parkingiem podziemnym pod Placem Grunwaldzkim i zagospodarowanie Placu Grunwaldzkiego wraz z budową kolejki torowej na Kamienną Górę – w kategorii obiekty dydaktyczne i laboratoryjne.
Nagrody II stopnia otrzymały: 

• Centrum Spotkania Kultur w Lublinie z wielopoziomowym parkingiem podziemnym i placem teatralnym z nadziemnymi kurhanami oraz modernizacja Teatru Muzycznego i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie – w kategorii obiekty użyteczności publicznej;
• Przebudowa torowiska tramwajowego na linii średnicowej od węzła Toruń Miasto do Al. Solidarności, poprawiającego dostępność komunikacyjną zespołu staromiejskiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO poprzez transport przyjazny środowisku i budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP Toruń Miasto integrującego tramwajową linię średnicową nr 1 oraz pozostały transport publiczny z Koleją Metropolitalną BiT City - w kategorii obiekty drogowe i kolejowe.

Konkurs „Budowa Roku” jest organizowany Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

źródło: www.budimex.pl

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA