CEMEX nagrodzony Kryształową Statuetką w Konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

CEMEX Polska został tegorocznym laureatem XVII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi (ZZL), organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Podczas gali 13 grudnia firma otrzymała Kryształową Statuetkę za trzykrotne zdobycie w ubiegłych latach Bursztynowej Statuetki.

 

W tym roku CEMEX pokazał kapitule konkursu swoje procesy i rozwiązania w dwóch obszarach. Pierwszy z nich to wykorzystanie polityki świadczeń i wynagrodzeń, jako elementu budowania zaangażowania – głównie poprzez dostosowanie tych polityk do potrzeb różnorodnych grup pracowników oraz dopasowaną do odbiorcy strategię komunikacji. Drugi – to funkcjonowanie partycypacyjnego modelu zarządzania, w którym nieustannie angażowani są pracownicy, badane są ich opinie na kluczowe dla firmy tematy – a co najważniejsze - uwzględniane są informacje zwrotne od pracowników w politykach pracowniczych i organizacyjnych firmy. To bardzo wymagający model, który ciągle jest doskonalony.

Dziękuję w imieniu CEMEX kapitule konkursu ZZL za to fantastyczne wyróżnienie. Bardzo się cieszymy i czujemy się też zobowiązani, aby dalej podnosić standard naszych polityk pracowniczych - powiedział Jerzy Nocuń, Dyrektor Działu Rozwoju Strategii HR w CEMEX Polska.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji, które odnoszą sukcesy w tej dziedzinie zarządzania. Od pierwszej edycji Konkurs wspiera Prezes Narodowego Banku Polskiego.
 

 

źródło: www.cemex.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA