Blachy Pruszyński z nagrodą „Wybitnego Eksportera Roku 2018”

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich przyznało firmie Blachy Pruszyński nagrodę „Wybitnego Eksportera Roku 2018”. Polska firma, zdaniem eksporterów, wyróżnia się nie tylko na krajowym, ale i światowym rynku, gdzie skupia obecnie aż 20 spółek w ojczyźnie i poza jej granicami.

Blachy Pruszyński swoją ekspansję na rynki m.in. w Afryce czy Ameryce Południowej zapoczątkowały z powodu dużej konkurencji wśród dostawców pokryć dachowych na rynku europejskim. Dziś, polska firma eksportuje tam przede wszystkim gotowe konstrukcje dostarczone w modułach dostosowanych do prostego montażu.

Uroczyste wręczenie medali z udziałem eksporterów ze wszystkich regionów Polski odbyło się 22 listopada podczas XVI Kongresu Eksporterów Polskich. Spotkanie poprowadził Mieczysław Twaróg, prezes zarządu Stowarzyszenia Eksporterów Polskich. W czasie kongresu, eksporterzy i goście poruszyli także temat zagranicznej ekspansji przedsiębiorstw w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich prowadzi swoją działalność od 2002 roku i współpracuje ze spółkami z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest promowanie polskiego eksportu oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie tego typu działalności. Aktualnie najważniejszym jego zadaniem jest usprawnienie warunków ekonomicznych.

 

źródło: materiały prasowe

Projekt i wykonanie EVIONICA